Martin Garrix odchodzi ze Spinnin’ Records i MusicAllstars Management

27 Sie 2015

martin-garrix-spinnin-umowa-news

Pamiętam jak w 2013 roku, Spinnin’ Records umieściło na swoim profilu SoundCloud tajemniczą zapowiedź. Jedyną podaną informacją był tytuł, który brzmiał “Animals”. Mimo tego, że obecnie wiele osób krytykuje tę produkcję, to prawda jest taka, że w owym czasie cieszyła się ona olbrzymim zainteresowaniem. Słuchacze prześcigali się w domysłach na temat tego kto jest autorem tego kawałka. Aktualnie oficjalny teledysk do “Animals” posiada ponad 623 miliony(!) odtworzeń. Niektórzy twierdzą, że to tylko kwestia pieniędzy zainwestowanych w marketing. Niestety, nie da się do tego stopnia wypromować czegoś, czego ludzie nie pokochali. Martin wstrzelił się idealnie w moment w którym gatunek zwany Bigroom, osiągał szczyt swojej popularności. Te, plus wiele pomniejszych czynników sprawiły, że to właśnie ta piosenka była kluczową w jego karierze.

Obecnie Garrix nie gloryfikuje swojego przełomowego utworu i określa go mianem “prostego eksperymentu”. Olbrzymią rolę w budowaniu wizerunku młodej gwiazdy odegrała wytwórnia Spinnin’ Records. To właśnie z nią podpisał umowę, która trwała aż do teraz. Świat obiegła informacja o tym, że Martin postanowił zakończyć współpracę ze Spinnin’ i MusicAllstars Management.

“NEWS

Z powodu krążących plotek, uważam za koniecznie poinformowania o tym co następuje.
To prawda, że ostatnio anulowałem/zakończyłem moje umowy z MusicAllstars Management i Spinnin’ Records.
Powodem była różnica zdań odnośnie zasadności umów. Mimo, że podobała mi się współpraca ze Spinnin i MAS, nie było możliwości osiągnięcia porozumienia. Od początku tego roku próbowałem odzyskać prawa autorskie do mojej muzyki wydanej w Spinnin oraz podtrzymać zaufanie do MAS. Jestem bardzo zawiedziony, że dyskusja nie doprowadziła do zamian warunków umowy lub przywrócenia mi praw autorskich i to właśnie dlatego je anulowałem.
W związku z tym, zamykam ten rozdział. Ufam, że każdy uszanuje to, że chcę to zostawić za sobą i wolałbym nie dyskutować o tym w przyszłości.
Pracuję nad nowymi utworami i mam w planach ekscytujący projekt więc na szczęście mogę podzielić się z wami dobrymi nowinami podczas Amsterdam Dance Event.
Dziękuję za niesamowite wsparcie i mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy! 🙂

Martijn Garritsen”

Konflikt interesów pomiędzy producentem, a wytwórnią nie jest nowością w świecie muzyki. Dziwi mnie jednak fakt, że taki label jak Spinnin’, pozwolił sobie na zerwanie umowy z “żyłą złota”, jaką jest Garrix. Poruszając się w sferze domysłów warto pogdybać na temat wspomnianego, “ekscytującego projektu”. Być może Martin również otworzy swoją własną wytwórnię muzyczną. Jaki byłby sens zrywania umowy ze Spinnin tylko po to żeby podjąć podobne zobowiązanie pod innym szyldem? Więcej informacji uzyskamy dopiero w połowie października, kiedy to startuje Amterdam Dance Event.

NEWSDue to rumours in the music industry I think it is necessary to inform everyone as follows.It is correct that I…

Posted by Martin Garrix on Wednesday, August 26, 2015

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.