Martin Garrix odpowiedział na oświadczenie Spinnin’ Records

5 Sty 2016

martn-garrix-vs-spinnin-records-min-main

Z konfliktu pomiędzy Martinem Garrixem a Spinnin’ Records, robi się mała telenowela. Z jednej strony rozumiem, że kolejne pisma wzbudzają zainteresowanie i są darmową reklamą, ale z drugiej wzajemne obrzucanie się błotem nikomu nie służy. Pewne sprawy powinny zostać załatwione polubownie lub pozostać na sali sądowej. Skoro jednak od początku informowałem o przebiegu tej afery, to czuję się zobowiązany, aby to kontynuować.

Przypomnijmy sobie kluczowe punkty wojny Martina ze Spinnin’:

1. Martin Garrix oświadcza, że odchodzi ze Spinnin’ Records i MAS
2. Martin Garrix oskarżył Spininn’ Records o oszustwo przy podpisywaniu umowy
3. Obie strony porozumiały się w sprawie praw autorskich do muzyki Garrixa
4. Spinnin’ Records wydało oficjalne oświadczenie

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Martina, który postanowił sprostować oświadczenie Spinnin’. Możemy się z niego dowiedzieć, że młody producent chce sądownego potwierdzenia rozwiązania umowy ze Spinnin’ i MAS, oraz że utwierdził się w przekonaniu, że zakończenie współpracy z obiema firmami było najlepszym wyjściem. Poniżej możecie przeczytać całe pismo, które zawiera wiele szczegółów.

“OŚWIADCZENIE DLA PRASY

WIADOMOŚĆ OD MARTINA GARRIXA

Moi drodzy,

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim fanom za wsparcie i życzyć wszystkim, aby rok 2016 był pełen miłości i dobrej muzyki!

W związku z oświadczeniem Spinnin’ Records, które zostało opublikowane kilka dni temu, i które odnosi się do mojego rozwiązania umowy z MAS i Spinnin’, czuję potrzebę, aby sprostować kilka spraw, które zostały tam opisane.

Oświadczenie Spinnin’ jest – delikatnie mówiąc – jednostronne i w kilku aspektach błędne.

Nie dajcie się zwieść: dalsze postępowanie sądowe zostało zainicjowane przeze mnie, a nie Spinnin’ czy MAS. Głównym celem tego postępowania jest uzyskanie od sądu potwierdzenia, że zgodnie z prawem zakończyłem i unieważniłem umowy ze Spinnin’ i MAS. Jeśli sąd to potwierdzi, to Spinnin’ i MAS będą musieli mi zrekompensować stratę – a nie tak jak sugerowali – ja im.

Moi prawnicy złożyli pismo 23 grudnia 2015 roku, a za kilka tygodni udostępnią szczegółowe oświadczenie określające przebieg postępowania i podstawy do unieważnienia umów ze Spinnin’ i MAS.

Teraz chcę tylko powiedzieć, że oświadczenie Spinnin’ i MAS tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że kończąc z nimi współpracę podjąłem dobrą decyzję. Naprawdę czuję się oswobodzony i ulżyło mi, że teraz jestem prawnym właścicielem swojej muzyki, i że mogę ją wydać kiedy, gdzie i z kimkolwiek chcę.

Po odzyskaniu praw do mojej muzyki, pod presją uproszczonego postępowania, zagwarantowałem Spinnin’ 7-letnią licencję na muzykę, którą u nich wydałem, z warunkami zmienionymi na moją korzyść. Ta 7-letnia licencja to nic więcej, jak sposób na bezsporne zachowanie dostępu – dla Was wszystkich – do mojej muzyki oraz tej powstałej we współpracy z innymi artystami ze Spinnin’.

Mam wspaniały zespół, który cały czas mnie wspiera, i z którym mogę rozpocząć nowy rok pełen wiary i pewności siebie, wydając więcej utworów dla moich fanów.

Martin Garrix”

martn-garrix-vs-spinnin-records-1

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.