Martin Garrix wycofał pozew przeciwko Spinnin’ Records

3 Gru 2015

martin-garrix-spinnin-records-pozew-news

Pod koniec sierpnia świat obiegła informacja, że Martin Garrix odchodzi ze Spinnin’ Records i MusicAllstars Management. Było to o tyle zaskakujące, że wytwórnia ta, towarzyszyła mu od samego początku kariery. Krążyły różne plotki na temat przyczyny decyzji młodego producenta, aż w końcu zostały one rozwiane poprzez oficjalne oświadczenie od samego zainteresowanego. Okazało się, że Spinnin’ Records nie chciało przekazać Garrixowi praw do jego muzyki. W związku z tym postanowił on nie przedłużać kontraktu.

Wydawało się, że sprawa jest ostatecznie zamknięta, jednak już na początku listopada Garrix poinformował, że złożył pozew przeciwko Spinnin’ Records. Oskarżył ich o celowe wprowadzenie w błąd podczas podpisywania umowy oraz wykorzystanie jego młodego wieku i związanego z tym braku doświadczenia.

Wczoraj pojawiły się kolejne informacje w tej sprawie. Okazało się, że Martin wycofał pozew przeciwko Spinnin’, ponieważ doszli do porozumienia w kluczowej dla niego sprawie, czyli prawach autorskich do jego muzyki. W wyniku negocjacji Garrix odzyskał prawa do swojej twórczości, ale jednocześnie obiecał, że udzieli Spinnin’ czasowej licencji na swoje utwory wydane w tym labelu do sierpnia tego roku. Poniżej możecie przeczytać treść całego oświadczenia.

“Szanowni Państwo,

Niniejszym informuję Was, że z dniem 3 grudnia, wycofuję pozew przeciwko Spinnin Records.

W wyniku dalszych negocjacji, Spinnin Records oddało mi prawa autorskie do mojej muzyki, co było głównym celem postępowania. Udzielę Spinnin Records ekskluzywnej licencji (przez określony czas) na utwory, które były wydane w tej wytwórni do sierpnia 2015 roku.

Pozostałe różnice zdań pomiędzy obiema stronami, prawdopodobnie będą tematem dalszego postępowania sądowego. W międzyczasie obie strony spróbują zawrzeć ugodę.

Z poważaniem,

Martijn Garritsen”

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.