Martin Garrix w ciepłych słowa wypowiedział się o środowisku LGBT. Brawo!

30 Cze 2017

martin-garrix-press

W ostatnich dniach z różnych zakątków showbiznesu można usłyszeć wyrazy wsparcia dla osób o odmiennej orientacji seksualnej. W ramach Gay Pride Month dla portalu Billboard, wypowiedziały się już takie sławy, jak chociażby Elton John czy Barbra Streisand. W akcji tej jest jednak bliższy nam gatunkowo akcent – wziął bowiem w niej udział Martin Garrix, który wystosował tekst, który wczoraj został opublikowany na łamach wymienionego wyżej portalu:

“Wychowałem się w wierze, że każdy jest równy. Niezależnie od płci, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Jestem z Holandii, która jest jednym z najbardziej liberalnych i tolerancyjnych krajów, jeśli chodzi o prawa LGBT, ale nawet tu nie każdy to akceptuje.

Parę tygodni temu, para mężczyzn została napadnięta w Holandii, ponieważ trzymali się za ręce. Tragiczne wydarzenie wywołało piękną reakcję; kilka dni po incydencie setki osób, w tym wielu polityków, szło ręka w rękę przez Amsterdam, aby okazać swoją solidarność. Ludzie łączą siły i stają w obronie praw innych ludzi, i to wysyła piękną i ważną wiadomość. Nie definiują nas takie haniebne zdarzenia, ale to, jak zbieramy się razem i jak reagujemy, lojalnie, w jedności, wypełnieni miłością.

Zawsze, kiedy jestem na scenie, jestem szczęśliwy, kiedy widzę różnych ludzi w tłumie, bawiących się wspólnie. Muzyka naprawdę łączy ludzi, niezależnie od tego, czy ktoś będzie chciał jej stanąć na drodze. Podczas tego Miesiąca Dumy przesyłam miłość i ogromną wdzięczność całemu środowisku LGBTQ, w tym moim przyjaciołom, kolegom, innym artystom, i oczywiście moim niesamowicie lojalnym fanom.

Miłość to miłość.” – Martin Garrix

Po raz kolejny doceniam młodego Holendra. Tym razem nie za działalność charytatywną czy nową muzykę, ale za tolerancyjne podejście do innych ludzi. Z pewnością takie działania przyniosą pożytek dla ludzi o odmiennej orientacji seksualnej.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor