Martin Garrix – Wywiad o produkcji muzyki dla radia 538

10 Sty 2016

garrix-film-dokumentalny-main

Pierwszy raz od dłuższego czasu dodaję newsa o Martinie Garrixie, który nie dotyczy jego sporu ze Spinnin’ Records. Odkładając na bok niesnaski z wytwórnią, wreszcie możemy skupić się na jego twórczości. Młody Holender wystąpił w wielu programach, gdzie pokazywał proces produkcji utworu oraz tłumaczył swoje techniki, dzięki którym uzyskuje dane brzmienia. Nie można mu odmówić umiejętności. Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że ukończył renomowaną szkołę muzyczną – Herman Brood Academie.

Radio 538 postanowiło zaprosić Garrixa do swojej siedziby, gdzie w trakcie wywiadu dziennikach poprosił go o zrobienie na żywo utworu. Martin przygotował laptopa, włączył FL Studio i zaczął komponować podstawowe brzmienie, jednocześnie tłumacząc co robi. Pierwszą rzeczą, którą wykonał była linia basowa, do której dodał główną melodię. Po 5 minuta powstał zarys piosenki. Cały proces zajął mu około 30 minut. Oczywiście nie zdołał dokończyć projektu, ale uzyskał ciekawą melodię. Jak sam przyznał, sama idea na utwór przychodzi mu bardzo szybko, jednak na dokończenie potrzebuje 20-30 godzin.

Poniżej możecie obejrzeć całe nagranie. Pamiętajcie, aby włączyć angielskie napisy!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.