Martin Garrix wyznał, dlaczego nie wyda utworu z Edem Sheeranem. Świat kontraktów!

29 Mar 2018

Co chwila docierają do nas informacje o kolejnych gwiazdach EDM, które otwierają swoje własne wytwórnie muzyczne. Ostatnio usłyszeliśmy o DJ Snake’u, który został dumnym właścicielem labelu “Premiere Classe”. Takie rozwiązanie daje wiele swobody i zapobiega sytuacjom takim jak ta, która przytrafiła się słynnemu twórcy “Animals”.

Zanim Martin Garrix otworzył swoją własną wytwórnię STMPD RCRDS, był pod opieką Spinnin’ Records i powiązanym z labelem managementem. Traf chciał, że to właśnie wtedy przystąpił do współpracy z Edem Sheeranem. Ich wspólne dzieło o nazwie “Rewind, Repeat It”, które mogliśmy usłyszeć w secie Martina na Ultra Music Festival 2015, nie zostanie wydane, ponieważ na przeszkodzie stoją ludzie ze Spinnin’. Holender jasno wyraził się w tej kwestii, podczas konferencji w Miami, związanej z premierą filmu “What We Started”.

“Nie sądzę, aby utwór został wydany, ponieważ zrobiłem go w trakcie trwania starego kontraktu. Sam nie wiem, ludzie którzy byli w to zaangażowani, wytwórnia która nad tym stała, kiedy zrobiłem ten kawałek… Ale teraz jestem niezależny.” – Martin Garrix

Wychodzi na to, że “stary kontrakt”, to umowa ze Spinnin’, o którą to toczyła się długa batalia. Biorąc pod uwagę, że sprawa znalazła się w sądzie, a stosunki pomiędzy obiema strona są napięte, to nie mamy co liczyć na premierę “Rewin, Repeat It”. Osobiście uważam, że szkoda, bo kawałek jest wart uwagi!

Poniżej możecie przesłuchać omawiany utwór, bo Garrix zagrał go w około 13 minucie.

Źródło: WeRaveYou.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.