Martin Garrix zagrał remix Guy Arthur. Początek współpracy?

29 Paź 2019

Podczas występu na Freaky Deaky Texas, Martin Garrix zagrał remix polskiego producenta Artura Kurzynskiego aka Guy Arthur. Nagranie z występu trafiło na Insta Stories Garrixa, gdzie mogliśmy usłyszeć dwa dropy z interpretacji “Sicko Mode” autorstwa Artura. Czy to wstęp do współpracy Polaka ze STMPD RCRDS?

Martin Garrix sprawił miłą niespodziankę

W secie Martina Garrixa na Freaky Deaky Texas, znalazło się miejsce na jeden nowy utwór. Holender zagrał remix “Sicko Mode” autorstwa Guy Arthura, który to został udostępniony w marcu tego roku. Kawałek ten zyskał sporą popularność, o czym świadczy 250 tys. odtworzeń na SoundCloud, ponad 1 mln wyświetleń na kanale Trap Nation oraz niespełna 900 tys. na Trap City. Garrix uwiecznił swój support w relacji na Insta Stories.

Martin Garrix @ The Shrine, Freaky Deaky Texas

Guy Arthur w STMPD RCRDS?

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, to czy Guy Arthur zamierza rozwinąć współpracę z Martinem Garrixem, a tym samym STMPD RCRDS? Tutaj warto przypomnieć historię związaną z Arturem i kawałkiem Setha Hillsa wydanym właśnie w STMPD. W skrócie, Seth wydał utwór, który do złudzenia przypomina jeden z wydanych wcześniej, remixów Artura. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj: Seth Hills skopiował utwór polskiego producenta? Jaka będzie odpowiedź STMPD RCRDS?

Zapewne to właśnie wtedy, Garrix dowiedział się twórczości Guy Arthura. Z wywiadu z Arturem, który nagraliśmy podczas Beach Party w Trzciance wynika, że prowadził on rozmowy ze STMPD RCRDS. Celem tych rozmów było oczywiście wyjaśnienie sprawy, ale być może udało się załatwić coś więcej. Byłoby to nieoczekiwane rozwinięcie historii, której początki wcale nie były obiecujące. Póki co, to tylko domysły, ale miło byłoby zobaczyć kolejnego po Blindersie, Polaka w STMPD RCRDS.

Swoją drogą, Martin naprawdę polubił twórczość polskich producentów. Na oficjalnej playliście “STMPD RCRDS TOP 50” pojawił się utwór DJ Kuba & Neitan i Davida Puenteza “Bad Habit”.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.