Martin Garrix – Zapowiedź filmu dokumentalnego od MTV

15 Kwi 2016

martin-garrix-spinnin-records-pozew-news

Obserwuję rynek związany z muzyką elektroniczną i zaczynam się zastanawiać, dlaczego powstają kolejne filmy dokumentalne. Rozumiem element biznesu oraz promocji artysty. Rozumiem też chęć dzielenia się swoją pasją i przeżyciami, ale od tego są wywiady, Facebook czy nawet vlogi na YouTube. Film dokumentalny powinien nieść ze sobą przesłanie, ale i opowiadać większą cześć historii danego człowieka.

Ostatnio było głośno o Avicii’m, który sprzedał prawa do filmu BBC Worldwide, wcześniej dwa filmy dokumentalne wypuścił Hardwell, jeszcze wcześniej oglądałem dokumenty o Swedish House Mafii, a w ogóle dawno temu o Arminie van Buurenie. To i tak mały wycinek tego co powstało, jednak zaskoczył mnie fakt, że na podobny krok zdecydował się Martin Garrix. Śledzę jego karierę nie ze względu na muzykę, ale dlatego, że jestem ciekaw w jaki sposób tak młody człowiek jest w stanie sobie poradzić z olbrzymią presją i stresem związanymi z byciem światowej sławy producentem. Z mojej perspektywy jest nieco za wcześnie na film dokumentalny, ale cóż…

Niezależnie od moich poglądów, MTV postanowiło zaangażować Martina do programu “The Ride”, gdzie zostanie ukazana ludzka strona znanego Holendra. W tym tygodniu odbyła się premiera filmu w Amsterdamie, na której pojawił się m.in. Hardwell. Dokument opowiada o życiu Garrixa, który będąc już mały dzieckiem wiedział co chce robić w życiu. Gościnnie pojawił się również dobry kolega Martina – Julian Jordan. Oprócz tego możemy usłyszeć jeden z pierwszych utworów Garrixa z 2008 roku (pierwszy filmik).

Poniżej możecie zobaczyć dwie zapowiedzi. Tak czy siak zobaczę ten film, który – miejmy nadzieję – już niedługo zostanie wyemitowany.

EDIT:

Emisja odbędzie się w niedzielę (17 kwietnia) na kanale MTV Polska o 21:00 oraz VIVA o 22:00

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.