Martin Garrix zdobył dwie nagrody za sprzedaż utworów. Sukcesów ciąg dalszy!

6 Mar 2018

Pisanie o sukcesach najpopularniejszego DJ-a na świecie według rankingu DJ Mag TOP 100 DJs stało się nieodłącznym elementem świata EDM. Niemniej trzeba przyznać jedno – w ostatnich tygodniach wyczyny Martina Garrixa są naprawdę spektakularne. Jeśli mam być szczery, to nie pamiętam takiego momentu w karierze Holendra, w którym taka ilość sukcesów byłaby nagromadzona w tak krótkim czasie.

Zacznijmy od wyników sprzedaży. W ostatnim tygodniu utwory Martijna otrzymały statusy, odpowiednio platynowej płyty  – “Scared To Be Lonely”, i złotej płyty – “There For You”. To wszystko dotyczy amerykańskiego rynku muzycznego, na którym, aby otrzymać złotą płytę, utwór musi osiągnąć sprzedaż na poziomie 500 tysięcy egzemplarzy, natomiast milion egzemplarzy musi zostać sprzedane, aby utwór otrzymał status płyty platynowej.

Jednak to nie koniec – pod koniec lutego producent wystąpił podczas zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Jednym z przedstawicieli EDM, któremu w udziale przypadł zaszczyt zagrania podczas jednej z ceremonii olimpiady, był 14 lat temu Tiesto, który wziął udział podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. To właśnie tym występem inspirował się Garrix.

“Występ podczas Ceremonii Zamknięcia Olimpiady był dla mnie wyjątkowy. Moją inspiracją, aby rozpocząć produkcję muzyki elektronicznej, był występ Tiesto podczas otwarcia Igrzysk w 2004 roku. Mogę mieć tylko nadzieję, że mój występ zainspiruje innych, tak jak mnie zainspirował Tiesto.” – Martin Garrix

Podczas tego występu pojawił się między innymi najnowszy singiel Martijna, powstały we współpracy z Davidem Guettą i Brooks’em. Czy “Like I Do” przyłoży się do kolejnych sukcesów Holendra? Kto wie – wszak w polskich stacjach radiowych można ten numer usłyszeć coraz częściej, co zdecydowanie napawa optymizmem!

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor