Matisse & Sadko zagrają koncert w Warszawie!

27 Mar 2019

Progresja serdecznie zaprasza na koncert słynnego duetu muzyki house, Matisse & Sadko. Występ odbędzie się 8 maja.

Matisse & Sadko to duet uznanych na całym świecie rosyjskich producentów muzycznych i DJ-ów, w skład którego wchodzą bracia Aleksandr i Yury. W ciągu swojej kariery pokłady energii przenosili na muzykę taneczną i stworzyli liczne hity, które wywarły ogromny wpływ na muzykę EDM na całym świecie. Nawiązali współpracę z takimi artystami, jak Steve Angello („SLVR”), Tiesto („Dawnbreaker”), Martin Garrix („Break Through The Silence”, „Dragon”, „Together” czy „Forever”). Bracia wydali kilka singli i stworzyli remiksy dla czołowych artystów, takich jak Afrojack czy Galantis.

W 2013 roku Matisse & Sadko zaczęli współpracę ze Stevem Angello, która zaowocowała wydaniem „SLVR” w wytwórni Spinnin’ Records. Rok 2015 okazał się przełomowy w karierze duetu, gdy bracia połączyli siły z Martinem Garrixem w ramach EP-ki “Break Through the Silence”, która wywindowała duet na szczyty rankingów popularności. Tytułowy utwór osiągnął miliony odsłuchań na Spotify. Współpraca przy tej EP-ce okazała się ledwie początkiem kooperacji, bowiem muzycy po raz kolejny zwarli szyki z Martinem Garrixem, aby stworzyć „Together”, który również zgromadził miliony odtworzeni na serwisach streamingowych.

W 2016 roku duet wprowadził na rynek własny label MONoMARK. Wytwórnia wypuściła kilka utworów, które odniosły sukces m.in. „Machine Gun”, „Ya Amar” czy „Witchcraft”. Rok 2017 zaowocował kolejną udaną współpracą z Martinem Garrixem, z którym stworzyli „Forever”, jeden z głównych hitów tanecznych tamtego roku. Koniec 2017 roku przyniósł także ściślejszą współpracę z wytwórnią Garrixa, STMPD RCRDS, w której ukazały się do tej pory cztery kawałki.

W 2018 roku Matisse & Sadko współpracowali z legendą muzyki tanecznej, Tiësto, z którym stworzyli „Dawnbreaker”. Z kolei w drugiej połowie roku wypuścili utwór „Takeoff”, który zyskał uznanie światowych DJ-ów, takich jak David Guetta, Don Diablo czy właśnie Tiësto.

Duet regularnie występuje na najważniejszych festiwalach na całym świecie, takich jak Tomorrowland, Ultra oraz w miejscach takich jak Omnia Las Vegas, Ushuaia, Ibiza i wielu innych.

Data: 08.05.2019

Miejsce: Progresja | ul. Fort Wola 22 | 01-258, Warszawa

Bilety: https://progresja.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.