MDL Beast Fest – Ganacci b2b Ingrosso? Guetta b2b Aoki? A to pierwszy rok!

8 Gru 2019

Na mapie świata pojawił się nowy festiwal – MDL Beast Fest. Już w drugiej połowie grudnia odbędzie się pierwsza edycja tego wyjątkowego wydarzenia, którego lokalizacja to… Arabia Saudyjska. Celowo podkreśliłem miejsce, bo jest to pierwszy festiwal EDM w tym kraju. Organizatorzy ogłaszają line-up, a także intrygujące sety b2b. Festiwal budzi mnóstwo emocji, ale i wątpliwości.

Zaskakujący rozmach pierwszej edycji

Ktokolwiek odpowiada za organizację MDL Beast z pewnością dysponuje ogromnym budżetem. Jest to pierwsza edycja festiwalu, jak i ogólnie pierwsze tak duże wydarzenie EDM w tym kraju. Aktualnie ogłoszony line-up zawiera, m.in.: Martin Garrix, Steve Aoki, Sebastian Ingrosso, Tiesto, Afrojack, Camelphat, Fisher, Marco Carola, Salvatore Ganacci, R3hab, David Guetta, Danny Tenaglia i wielu innych.

Przywykliśmy do bogatych line-upów, które serwują znane nam marki jak Ultra czy Tomorrowland, ale wyjątkowe sety b2b stają się coraz popularniejszym trendem. Połączenia na MDL Beast są wyjątkowo interesujące, bo aktualnie wiemy o:

Salvatore Ganacci b2b Sebastian Ingrosso
Davide Guetta b2b Steve Aoki
Afrojack b2b R3hab

Chodzą również słuchy o wspólnym występie na scenie Martina Garrixa z Tiesto. Wszystkie te ogłoszenia robią wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę, że to pierwsza edycja imprezy. Pozostaje jednak nie mniej emocjonująca kwestia samej lokalizacji festiwalu i związanych z tym, ewentualnych ograniczeń.

Możemy się bawić czy nie?

W globalnym myśleniu, festiwale EDM są kojarzone z wolnością, równością i miłością. Na przykład na Tomorrowland przyjeżdżają ludzie z całego globu, różnych wyznań, preferencji seksualnych, różnych ustrojów politycznych. Wszystkie te aspekty nie mają znaczenia, bo łączy ich muzyka i wspólna zabawa.

Zapewne MDL Beast zakłada zabawę głównie lokalnych mieszkańców, których nie brakuje, bo stolicę Arabii Saudyjskiej – Rijad, zamieszkuje ponad 7,6 miliona osób. Ciężko mi wyobrazić sobie turystów w kolorowych strojach rodem z UMF czy EDC, tym bardziej, że tamtejszą dominującą religią jest Islam.

Tutaj warto przypomnieć koncert jednego z Egipskich piosenkarzy, który pierwszy raz występował w Arabii Saudyjskiej. Wówczas kobiety i mężczyźni mieli oddzielne strefy do zabawy, a oprócz tego kobiety nie mogły bujać się do rytmu ani tańczyć (taki zapis widniał na biletach). Jak ta kwestia zostanie rozwiązana podczas MDL Beast Fest? Być może na terenie imprezy będą panowały inne zasady i większa swoboda.

MDL Beast Fest – Kiedy?

MDL Beast będzie trwał 3 dni, w terminie od 19 do 21 grudnia. Festiwal zakłada, że odwiedzi go 200 000 osób, którzy będą bawić się przy jednej z pięciu scen. Podstawowy bilet na wszystkie 3 dni kosztuje 900 SAR, co w przeliczeniu na złotówki oznacza 928 zł. Bilety “Platinum”, które zawierają miejsce na parkingu, oddzielne wejście i dostęp do specjalnej strefy, to wydatek rzędu 2100 złotych. Dostępne są również jeszcze droższe opcje, zawierające coraz to więcej udogodnień w cenie 11 750 zł, a także od 82 400 zł w górę.

Oprócz pięciu scen i muzyki, MDL Beast zaoferuje również inne formy sztuki, w formie specjalnych pokazów, animatorów i zabawy światłem. Jeśli chodzi o jedzenie, to mają być dostępne stoiska oferujące 60 różnych potraw. Nie zabraknie też luksusowych butików i strefy VIP.

Zobacz również:

View this post on Instagram

19-21 December 2019. #MDLBeast

A post shared by @ mdlbeast on

Spot promujący MDL Beast Fest

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.