MDL Beast ustanowiło rekord Guinnessa. Najwyższa wybudowana scena!

20 Sty 2020

W dniach 19-21 grudnia odbyła się pierwsza edycja festiwalu MDL Beast. Oprócz zaskakującej lokalizacji, którą była Arabia Saudyjska, nie mniej emocji wzbudziły zapowiedziane sety b2b. Organizatorzy postawili na ekskluzywne, wspólne występy gwiazd, jak np. Martin Garrix b2b Tiesto czy też Salvatore Ganacci b2b Sebastian Ingrosso. Co ciekawe, festiwal zaskoczył jeszcze jedną informacją, bowiem okazało się, że główna scena ustanowiła rekord Guinnessa.

Nowy rekord Guinnessa

Jak na pierwszą edycję, włodarze MDL Beast mają wiele powodów do dumy. Nie ma co ukrywać, że w projekt zostało zainwestowane mnóstwo, ale to mnóstwo pieniędzy. Środki te zostały dobrze wykorzystane, bo w trakcie trzech dni imprezy, festiwal odwiedziło około 400 000 osób. Wydarzenie oferowało w sumie pięć scen, jednak to główna zgarnęła największą uwagę. Konstrukcja ta została wpisana do księgi rekordów Guinnessa, jako najwyższa, tymczasowo wybudowana scena z wynikiem 38 metrów wysokości.

Najwyższa tymczasowa scena | Księga rekordów Guinnessa

Tytuł został ogłoszony podczas trwania festiwalu, kiedy to na ekranie głównej sceny pojawiła się stosowna grafika. Pierwsza edycja i od razu rekord Guinnessa na koncie! Słowa jednej z osób zaangażowany w organizację festiwalu nie pozostawiają złudzeń co do rozmachu przedsięwzięcia.

“Jesteśmy pewni, że MDL Beast jest czymś czego nigdy wcześniej nie było i nie możemy się doczekać, aby poczuć to przełomowe doświadczenie i ważne wydarzenie” – DJ Ahmed Alammary, osoba zaangażowana w organizację MDL Beast

Ogłoszenie na głównej scenie MDL Beast

Nie zabrakło kontrowersji

Zagraniczne serwisy donoszą, że MDL Beast jest jednym ze sposobów na wybielenie wizerunku Arabii Saudyjskiej. Wspominają również, że podobne wydarzenia w tym regionie, płaciły artystom nawet sześć razy większe stawki. Podobnie z influencerami, którzy – według doniesień – promowali event za sześciocyfrowe sumy. Z raportu po festiwalu wynika, że 24 osoby zostały zatrzymane za molestowanie seksualne.

Steve Aoki x David Guetta B2B Set at MDL Beast

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.