MixCloud zdradził najpopularniejsze gatunki muzyczne w USA. Jak to wygląda na przestrzeni lat?

12 Sty 2018

umf-2015-aftermovie-teaser-main

To nie koniec całorocznych podsumowań, jeśli chodzi o branżę muzyczną. Ostatnio było głośno o rankingu 1001Tracklists, a teraz przyszła pora na jedną z wiodących platform streamingu muzyki – MixCloud. Portal ten opublikował na swoim blogu informacje związane z popularnością danych gatunków muzycznych w USA, z czego mówimy tu nie tylko o EDM. Oprócz tego, został przedstawiony wykres, który ukazuje popularność danych gatunków na przestrzeni lat. Całość wygląda naprawdę interesująco, o czym za chwilę się przekonacie.

Zacznę od omówienia popularności gatunków na przestrzeni lat 2012 – 2017. Niezmiennie króluje House, Hip Hop & Trap nadal zajmuje drugą pozycję, a trzecią Ambient & Chillout. Największy spadek zaliczył Jazz, a o jedną pozycję z 9 na 8 miejsce, podskoczyło szeroko pojęty EDM.

mixcloud-2017-genres

Jak wygląda zainteresowanie muzyką elektroniczną w USA? Mapka poniżej dobitnie ukazuje, że rządzą elektroniczne brzmienia i to od tych undergroundowych, do komercyjnych.

mixcloud-2017-genres-usa

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.