Monstercat i producent gier łączą siły. Pierwszy album jest już w drodze!

8 Cze 2017

rocket-league
Nikt nie spodziewał się sukcesu gry Rocket League. Jej założenia są proste. Jest to samochodowa piłka. Brzmi absurdalnie? Nie do końca. Sterujemy małym samochodzikiem na boisku, próbując strzelić bramkę. Obecnie zagrywa się w nią 30 milionów graczy na całym świecie i to na różnych platformach. Czemu o tym piszę? Przecież jest to portal o muzyce EDM, a nie o grach komputerowych. Już odpowiadam!

Rocket League postanowił zrealizować projekt z wytwórnią Monstercat. Owocem ich współpracy będzie specjalny album “Rocket League x Monstercat Vol. 1”. Premiera planowana jest 5 lipca. Na LP znajdzie się 18 kawałków od takich producentów, jak Vicetone, Tristam czy Rogue. Jak widać są to same znane aliasy, mające już na koncie wydania w tym labelu. Co najciekawsze, kawałki te będziemy mogli usłyszeć w grze.

Jeden z nich możecie sprawdzić poniżej:

Gry i muzyka EDM, coraz częściej chodzą ze sobą w parze. Duża część graczy to fani muzyki elektronicznej. Świadczą o tym m.in. specjalne playlisty na Spotify tworzone przez największe wytwórnie, czy chociażby hymn finałów League of Legends autorstwa Zedda. Miejmy nadzieję, że takich projektów będzie coraz więcej!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.