Music x Technology – Microsoft i mau5trap łączą siły

7 Kwi 2016

deadmau5-attlas-microsoft-news

Kolejne marki angażują się w rozwój kultury związanej z elektroniczną muzyką. Od czasu do czasu informujemy Was o kolejnej korporacji, która postanowiła zainwestować olbrzymie pieniądze, a tym samym obrać za cel kampanii fanów EDM. Ostatnio pisałem o wspólnej akcji 7UP i Martina Garrixa, a jest to tylko jeden z wielu przykładów tego typu inicjatyw. Niektórzy szukają tylko zysku, a inni chcą faktycznie wesprzeć tę kulturą i w kreatywny sposób umożliwić jej rozwój.

Dobrym przykładem jest tu Microsoft, który już od dłuższego czasu przymierza się do ekspansji przemysłu muzycznego. Trzy lata temu firma ta uruchomiła – we współpracy z OneBeat -uruchomiła OneBeatLabs. Miesiąc później powstała pierwsza aplikacja EDM na Xboxa 360. Następnie pod koniec lipca zeszłego roku, w reklamie Windows 10 został użyty utwór ODESZA “Say My Name”.

Tym razem Microsoft postanowił posunąć się dużo dalej. Został uruchomiony serwis o nazwie “Music x Technology”, który jest swego rodzaju prezentacją nowego sprzętu od giganta z Redmond. Nowe urządzenia zostały stworzone między innymi z myślą o producentach muzycznych i ogólnie osobach zajmujących się dźwiękiem. Mowa tutaj o trzech głównych urządzeniach, czyli laptopie “Surface Book”, tablecie “Surface Pro 4” i pośredniej opcji cenowej “Surface 3”. Każdy z nich dysponuje dotykowym ekranem. Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie tutaj: https://microsoft.com/surface/en-us

W promocję została zaangażowana wytwórnia mau5trap. Podczas krótkiego filmiku widzimy Deadmau5-a i Attlas, którzy korzystają ze sprzętu Microsoftu. Dotykowy ekran i potencjalna mnogość aplikacji odpowiadających za dźwięk jak i animacje, tworzą nowe pole możliwości dla artystów występujących na żywo. Warto dodać, że najnowszy utwór Attlas o nazwie “Aspen” został w pełni wykonany na Microsoft Surface.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.microsoft.com/en-us/musicxtech/

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.