Nicky Romero i Deniz Koyu wydali ten sam remix? Niecodzienna sytuacja…

4 Wrz 2017

nicky-romero-top-main

Z jednej strony muzyka elektroniczna wydaje się nieskończoną kopalnią dźwięków, ale z drugiej zdarzają się sytuacje taka jak ta, którą za chwilę przedstawię. O ile w przypadku początkujących producentów, którzy starają się naśladować idoli, dopuszczalna jest silne inspiracja, o tyle w przypadku największych gwiazd jest to nieco… dziwne. Jak to możliwe, że dwóch znanych producentów wydało bardzo podobne remixy tego samego utworu?

Nicky Romero i Deniz Koyu to dwie gwiazdy sceny EDM. W ostatnim czasie obaj postanowili wykonać remix utworu “Young” autorstwa The Chainsmokers. Pierwsza ukazała się interpretacja KO:YU, a dokładnie 31 sierpnia. Kawałek pojawił się na oficjalnym kanale artysty, jako darmówka (pozostały 3 dni na pobranie!).

Dziś natomiast pojawił się remix Nicky’ego Romero, również do pobrania za darmo. Poniżej możecie przesłuchać fragment, a całość pobrać – TUTAJ.

Jak zapewne od razu usłyszeliście, cały pomysł na remix jest bardzo podobny. Usłyszeli to również fani KO:YU, którzy zapytali go o podobieństwo w komentarzu pod utworem na SoundCloud. Producent odpowiedział:

“Wykonałem swój remix na długo przed Nicky’m Romero, a nawet streamowałem proces produkcji w kwietniu, na Twitchu. Nagranie jest na YouTube.” – KO:YU

Sprawdziłem i faktycznie na kanale KO:YU jest zamieszczony film ze studia, trwający ponad 3h.

Oczywiście remixy różnią się pojedynczymi dźwiękami, jednak całość koncepcji jest zadziwiająco podobna. Odpowiedź KO:YU również daje nam do zrozumienia, że producent słyszy podobieństwo i zamiast zaprzeczać, broni swojej pozycji jako osoby, która wcześniej rozpoczęła prace. Ciekawe co na to odpowie Nicky…

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.