Nicky Romero: “Ludzie myśleli, że biorę narkotyki. Byłem wykończony”

19 Sty 2020

W grudniu na kanale Nicky Romero pojawiły się trzy niezwykle ważne filmy. Mam na myśli mini-serię “Redefine”, w której producent opowiada o swojej karierze, przemyśle muzycznym i procesie twórczym. O ile wiele tego typu filmów jest pełna banałów, o tyle warto poświęcić czas na przemyślenia Romero. Dlaczego warto obejrzeć serię “Redefine” Nicky Romero?

Trzy odcinki “Redefine” pełne inspiracji

Co prawda, ostatni odcinek “Redefine” pojawił się pod koniec grudnia ubiegłego roku, ale dopiero teraz miałem czas obejrzeć zaległe materiały. Seria ta zrobiła na mnie duże wrażenie, więc postanowiłem przybliżyć Wam koncepcję Nicky’ego i zachęcić do obejrzenia.

Wiele filmów dokumentalnych, w których artyści dzielą się swoim doświadczeniem, pełna jest banałów, które nijak się maja do prawdziwego życia. Aby podtrzymać atmosferę, montaż zawiera wiele ujęć z imprez, a w tle leci pełna patosu muzyka. Nicky Romero nie zdecydował się na żaden z tego typu zabiegów.

Producent po prostu siedzi w wygodnym fotelu i dzieli się z nami swoimi przemyśleniami. Czasem ujęcie zmienia się na komputer i biurko, przy którym pracuje i wówczas omawia szczegóły projektu. Możemy się w pełni skupić na tym co mówi, a w mojej ocenie, warto usłyszeć co ma do powiedzenia.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Mini-seria “Redefine” jest podzielona na trzy części zatytułowane “Przeszłość”, “Teraźniejszość” oraz “Przyszłość”. Każdy odcinek jest w formie przypominającym Q&A, gdzie najpierw widzimy zapowiedź omawianego zagadnienia, a następnie wyczerpującą odpowiedź Romero.

“Przeszłość” dotyczy początków pasji do tworzenia muzyki, jak i kariery Nicky’ego. Wspomniał on o artystach, którzy pomogli mu rozwinąć skrzydła, a także szczegółowo opisał swój remix “Flash”, który wykonał dla Green Velvet. Poruszył również kwestię inspiracji, która oznacza ciągłą naukę, ciągłą gotowość do adaptacji.

Nicky Romero – Redefine Episode 1: Past

“Teraźniejszość” to obszerne omówienie wypracowanego przez Nicky’ego stylu. Okazuje się, że inspiracją do stworzenia utworu “Novell” były narodziny syna, bliskiego przyjaciela i jednocześnie menadżera Romero. Jest to szczególnie wartościowy odcinek dla producentów muzycznych, którzy są zagłębieni w techniczne aspekty tworzenia utworów. Warto również zwrócić uwagę na wypowiedź, odnośnie balansu pomiędzy ilością wydawanych utworów a ich jakością. Podobnie jak liczbą wyświetleń kawałka a tworzeniem czegoś w zgodzie ze sobą. To właśnie w tym odcinku padają słowa z tytułu wpisu.

Nicky Romero – Redefine Episode 2: Present

“Przyszłość” to ostatni odcinek serii, w którym Nicky omawia rozwój branży muzycznej. Zwrócił uwagę na szybkość przemijania utworów, na pogoń przemysłu muzycznego za nowymi doznaniami. Ma to bezpośredni wpływ na jakość wydawanych utworów, bo czy warto wkładać dużo pracy w projekt, który po dwóch tygodniach jest uznawany za stary? Poznaliśmy również marzenia Nicky’ego, w kontekście kariery. Wyjątkowo interesująca jest końcówka, z której dowiadujemy się, jak sukces wpływa na życie osobiste.

Nicky Romero – Redefine Episode 3: Future

Perełka wśród poradników dla producentów

“Redefine: The Series” to tak naprawdę mnóstwo wskazówek dla producentów, którzy chcą odnieść sukces w branży muzycznej. Nie jest to typowy format szkoleniowy, a po prostu obszerne i szczere Q&A. Jest to również wartościowy materiał dla fanów Nicky’ego, bo znajdą w nim mnóstwo ciekawostek o swoim idolu. Dla mnie, jako dziennikarza, najciekawsze było spojrzenie na całą branżę, na pogoń za wynikami i powolne gubienie sztuki. Krótko mówiąc – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na koniec zostawiam Was ze wspomnianym utworem “Novell”, który okazał się jednym z ważniejszych w karierze Romero. Nadal z przyjemnością go słucham, a tym bardziej, gdy poznałem tak pozytywną inspirację do jego stworzenia.

Zobacz również:

Nicky Romero – Novell

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.