Nicky Romero stworzył utwór w 20 minut!

2 Cze 2016

Nicky Romero
Wiele znanych gwiazd EDM oskarżanych jest o korzystanie z usług ghost producentów, czyli osób zajmujących się produkcją muzyki na zamówienie, która następnie zostaje wydana pod aliasem klienta. Niektórzy jednak – tak jak Nicky Romero – udowadniają swoim fanom, że jest to nic innego niż stek bzdur, i że to właśnie oni, samodzielnie produkują swoje utwory.

Swego czasu dodaliśmy wpis o Martinie Garrixie, który w siedzibie holenderskiego radia 538 wyprodukował na żywo krótki utwór. Tym samym udowodnił on, że naprawdę jest autorem swoich kawałków. Tym razem wspomniane wcześniej radio, zaprosiło do siebie kolejnego producenta – Nicky’ego Romero. Holender odpalił program Logic-X i zaczął tworzyć melodię. Po niecałych 20 minutach mogliśmy usłyszeć finalną kompozycję. Nie jest to może rekord w tworzeniu piosenki, ponieważ na YouTube znajdziecie serię filmów Against The Clock, w której producenci mają tylko 10 minut na stworzenie utworu, ale i tak jest to wynik godny podziwu.

Nicky podczas produkcji objaśniał swoje działania w DAW-ie, a w trakcie tworzenia, spiker przeprowadził z nim wywiad, w którym pytał o produkcję muzyki. Cały filmik jest niestety po holendersku jednak jest możliwość włączenia angielskich napisów.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor