NoCopyrightSounds zarobiło ponad 1 milion $ ze sprzedaży muzyki!

18 Gru 2017

ncs-miniaturka-news

Zapewne zastanawiacie się, co w tym dziwnego, że wytwórnia muzyczna zarobiła milion dolarów ze sprzedaży muzyki? Z pozoru nic, jeśli bierzemy pod uwagę standardowy model biznesowy dla tego typu działalności, jednak w przypadku NoCopyrightSounds sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Czy udostępniając muzykę za darmo i zgadzając się na jej bezpłatne wykorzystywanie w filmach na YouTube oraz streamach może przynieść zysk? Okazuje się, że tak! Ponad 13 milionów subskrypcji, wierna baza odbiorców, szeroki zakres artystów oraz potężna baza muzyki sprawiły, że właściciel wytwórni – Billy Woodford, ogłosił ponad milion dolarów przychodu ze sprzedaży muzyki. I tutaj tkwi cała magia, bo jak to możliwe, że ludzie kupują coś co mogą dostać za darmo? Muzyka z NCS jest dodawana również do internetowych sklepów muzycznych, gdzie chętne osoby, mogą wesprzeć artystę i label poprzez zakup utworu. Wydaje się to nielogiczne i ciężkie w realizacji, ale jednak działa!

Zastanawia mnie jedynie, czy w kwotę miliona dolarów wliczone są również płatne licencje na utwory i zarobki z YouTube, czy tylko i wyłącznie sprzedaż utworów. Tak czy siak, tego typu precedens ukazuje potencjał rynku EDM, który posiada wyjątkowo wierną społeczność. Na koniec zostawiam Was z jedną z polskich premier na kanale NCS!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.