Nocturnal Wonderland – Dokument o historii muzyki z okazji 20-stej rocznicy festiwalu

1 Wrz 2015

noicurneaw

Nocturnal Wonderland, to impreza odbywająca się od 1995 roku w Texasie, zrzeszająca fanów muzyki klubowej. Na 5 różnych scenach, występuje około 60 artystów w trakcie dwóch dni trwania festiwalu. Każdy uczestnik powinien znaleźć coś dla siebie. Co roku można usłyszeć tam artystów grających Trance, Drum and Bass, Break Beat jak i różne gatunki House.

Jako, że pierwsza edycja odbyła się w 1995 roku, to w tym roku festiwal obchodzi swoją dwudziestą rocznicę. Z tej okazji “Insomniac Events” stworzył lekko ponad dwudziestominutowy dokument. Film opisuje historię elektronicznej muzyki tanecznej. W rolę komentatorów wcieliły się takie osobistości jak 12th planet, Moby oraz The Crystal Method.

Dokument zabiera widzów w podróż do początków współczesnej sceny EDM. Skupia się na muzyce, modzie i ludziach, którzy sprawili, że scena ta żyje i ma się dobrze. Komentatorzy opowiadają historię o tym w jaki sposób muzyka taneczna stała się tym czym jest dzisiaj, począwszy od nagrań z lat 90-tych. Omawiają ewolucję DJ-ingu i imprez na w których brali udział.

“Przyjeżdżam na Nocturnal od dwunastu lat. Wielu młodych ludzi doświadcza tego co ja, gdy byłem w ich wieku na Nocturnal. Słyszycie współczesnąą wersję muzyki, którą gram od 97-98 roku.” – 12th Planet

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.