Oliver Heldens – Jak się wybić będąc producentem muzycznym?

20 Lip 2015

oliver-heldens-kilka-rad-dla-producentow-news

W dzisiejszych czasach każdy kto ma sobie trochę zaparcia i podstawowe informacje na temat komponowania, może spróbować swoich sił jako producent. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka DAW-ów (Digital Audio Workstation), takich jak Ableton, FL Studio czy Logic Pro. Wszystko jednak ma swoje plusy i minusy. Codziennie – jeden z największych portali promujących muzykę, czyli SoundCloud – jest dosłownie zalewany nowymi utworami. Większość z nich to typowo amatorskie produkcje, które wymagają jeszcze wiele pracy zanim mogłyby być oficjalnie wydane w wytwórni muzycznej. Część jednak, to “perełki”, które mogą podbić serca fanów swoim nowatorskim brzmieniem.

Na profilu Spininn’ Records na YouTube, pojawił się wpis sfrustrowanego producenta muzycznego, który w kilku zdaniach skomentował swój pogląd na obecną promocję artystów. Kilku rad postanowił mu udzielić nie kto inny jak Oliver Heldens. Któż może lepiej doradzić, jak nie producent, który osiągnął sukces i się wybił?

Kapral BaoBao: Jak do kurwy nędzy ludzie tacy jak ja mogą uzyskać od was support… Nie mamy pieniędzy na sprzęt muzyczny, wtyczki i całą resztę gówna, którą wasi producenci mają za darmo… Gdzie mogę wysłać swoje demo? Przesłuchacie je w ogóle? To niesprawiedliwe, że tak wiele talentów nie zostanie odkrytych… Pewnie nikt nie zauważy tego postu, ale jeśli tak to przepraszam za mój angielski…

Oliver Heldens: Nigdy nie było tak łatwo się wybić jak teraz, uwierz mi. Zanim podpisałem umowę ze Spinnin’, prawie 3 lata wcześniej, miałem oferty od innych labeli, które były mną zainteresowane. Po prostu dołącz do jakiejś grupy “domowych producentów” na Facebooku czy forum dla DJ-ów/Producentów. Zapytaj o ich opinie na temat Twojej muzyki i podziel się również swoją na temat ich twórczości. Jeśli twoja muzyka jest dobra (mam na myśli lepsza/bardziej unikalna niż większość utworów od miliona innych producentów, którzy próbują zrobić coś dobrego), to zostanie to zauważone. Jeśli chodzi o programy muzyczne… prawie każdy kto zaczyna produkcję elektronicznej muzyki, zaczyna na pirackim sofcie. Przestań narzekać, zacznij robić więcej muzyki. Miej z tego radość (tak poza tym, wszystkie dema, które są wysyłane pod adres heldeepradio@gmail.com, są sprawdzane. W tygodniu dostaję około 400 takich wiadomości i zazwyczaj jedno czy dwa takie dema są grane w moim radio show. Jeśli utwór jest w 100% zrobiony przez Ciebie, to masz nawet szansę na oficjalne wydanie w Heldeep Records.)

Odpowiedź Oliver spotkała się z olbrzymim poparciem ze strony innych producentów w tym m.in od Laidback Luke’a, Deniz Koyu i Chocolate Puma. W tych kilku zdaniach zawarł całą esencję tego co należy robić, aby odnieść sukces w muzyce. Ciężko pracuj, dziel się swoim doświadczeniem z innymi i przede wszystkim miej z tego radość! Duży szacunek dla Heldensa za tę wypowiedź. Okazuje się, że sukces wielu gwiazd, to nie tylko zwykłe szczęście.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.