Oliver Heldens – Rozwój aliasu HI-LO, nowe collaby, przyszłość wytwórni Heldeep

13 Sie 2015

oliver-heldens-wywiad-youredm-news

Dawno temu, gdy przeczytałem pierwsze informacje o twórcy hitu “Gecko”, czyli Oliverze Heldensie, to miałem przed oczami chłopaka, któremu przez przypadek “coś wyszło”. Myliłem się. Każda kolejna produkcja umacniała jego pozycję na rynku muzycznym. Wiara we własne możliwości, uparte dążenie do celu i odwaga, to główne cechy tego holenderskiego producenta. Teraz słysząc termin “Future House”, wiemy o czym mowa. Warto jednak pamiętać, że dwa lata temu nikt nie wiedział jak określić utwory z tego teraz, dobrze znanego gatunku. Jak się okazuje Heldens, to nie tylko niezwykle utalentowany artysta, ale i mądry człowiek. Jakiś czas temu informowałem Was o jego największej muzycznej inspiracji oraz kilu radach dla początkujących producentów. W celu potwierdzenia moich słów, odsyłam Was do tych wpisów.

Tym razem Oliver udzielił wywiadu w którym zostały poruszone kwestie nowego aliasu HI-LO, przyszłych collabów oraz nowo powstałej wytwórni Heldeep.

Pytanie: Co dalej z HI-LO? Masz w planach jakieś collaby?

Oliver Heldens: Mam w planach pewne collaby, ponieważ HI-LO jest znacznie luźniejszym aliasem pod względem brzmienia. Jako Oliver Heldens nie mogę wydać wszystkiego co chcę, ponieważ wiążą się z nim wydania w radio oraz bardzo popularne single, które mają bardzo długie terminy promocji. Na przykład, jako HI-LO współpracuję nad utworem z Jauz. Tak samo połączyłem siły z Da Hool, gościem który zrobił hit z lat 90-tych o nazwie “Meet Her At Love Parade”.

Pytanie: Czy są jakieś szanse na collab z Datsikiem, który tworzy pod nowym aliasem Ephwurd?

Oliver Heldens: Może się to kiedyś zdarzyć. Aktualnie pracuję nad czymś z Chocolate Puma. Nie jestem pewien czy ukaże się to pod aliasem Oliver Heldens czy HI-LO, bo jest to pewna mieszanka brzmień Olivera Heldensa, HI-LO i Chocolate Puma. To będzie niezłe!

Pytanie: W jakim kierunku zamierzasz rozwijać alias HI-LO?

Oliver Heldens: W zasadzie jako HI-LO, jestem skupiony na linii basowej, groove’ie, bujających rytmach i niekoniecznie chwytliwych melodiach. Oliver Heldens również posiada linię basową, ale zawsze podpartą melodią. Jako Oliver będę robił melodyczne utwory jak “Shades Of Grey”. I tak to będzie wyglądać. Mój utwór “THIS”, który powstał z udziałem Sander van Doorna, był w dużej mierze inspirowany muzyką Techno. Niektórzy ludzie nie rozumieją, dlaczego miałbym robić muzykę pod innym aliasem. Po prostu chcę poszerzać swoje horyzonty i nowy alias pomaga mi to osiągnąć.

Pytanie: Heldeep, to bardzo duże wyzwanie, które ma w sobie olbrzymi potencjał. Póki co wydałeś w nim tylko swoje produkcje. Czy podpisałeś umowy z jakimiś artystami o których możesz nam powiedzieć?

Oliver Heldens: Jeden nowy utwór zagrałem na Tomorrowland, “Renegade Mastah” bardzo dobrze sobie radzi. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Wiem, że Kaskade gra go w każdym swoim secie. Kolejny nowy utwór gram podczas każdego występu, usłyszysz go również dzisiaj. Jest odjazdowy, ostry. To jest coś od kogoś innego, kogoś kto wprowadził mnie w muzykę House i to na serio fajna sprawa. Na e-mailu Heldeep mam co najmniej pięciu gości, którzy nie mogą się doczekać wydania ich utworów. Dla mnie, to jest niesamowite.

Pytanie: Jeśli mógłbyś współpracować z dowolnym artystą, żywym lub martwym, to kto by to był?

Oliver Heldens: Niles Rodgers jest niesamowitym artystą, który tworzy hity od kilku dekad. Myślę, że chciałbym stworzyć z nim coś w rytmach disco z użyciem gitary. Chciałbym z nim współpracować. Jeśli chodzi o produkcję, to myślę, że Disclosure. Z mocniejszych brzmień powiedziałbym, że Noisia ze względu na wykręcone dźwięki.

Źródło: YourEDM

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.