Patrick Moreno i Ken Takano w Spinnin’ Records Asia. Polska siła w Azji!

20 Sty 2020

Po premierze debiutanckiego singla Spinnin’ Records Asia w listopadzie 2019 roku, nowa wytwórnia postanowiła wypuścić drugi utwór. Pochodzący z Japonii – Ken Takano i polski producent Patrick Moreno połączyli siły, a efektem ich współpracy jest kawałek “Antidote”. Energiczny i rytmiczny numer w klimatach Future House z wokalem od Nico M!

Nieustanny rozwój Spinnin’

Nowy projekt Spinnin’ Records Asia zdecydowanie stawia na future house’owe brzmienia, a przynajmniej na to wskazują dwie pierwsze premiery. Spinnin’ chce utrzymać status największej wytwórni muzyki elektronicznej, a więc label nie mógł pominąć jednego z najszybciej rozwijających się rynków, czyli Azji. Artyści z tego regionu mogą liczyć na mocne wsparcie i tym samym promocję.

BEAUZ – Feel The Light (Official Music Video)

Polski producent w Spinnin’ Asia

Pierwszym utworem, który ukazał się w tej wytwórni jest “Feel The Light”, za który odpowiada duet Beauz. Co prawda, są to Amerykanie, ale o azjatyckich korzeniach. Natomiast drugą i zdecydowanie nam bliższą premierą jest “Antidote”, za którą odpowiadają Ken Takano i Patrick Moreno oraz wokalista Nico M. Ponownie zawitaliśmy do świata Future House w najlepszym wydaniu. Ken przedstawił w kilku słowach zarys współpracy:

“Wszystko zaczęło się od wysłania przez Patricka acapelli Nico M. Słowa, melodia, tajemniczy ale chwytliwy klimat, popowy głos… wszystko było idealne i pomyślałem ‘to jest to!’. Podczas tworzenia utworu, chciałem utrzymać go w klimatach pop, nie do końca podążając za Future House, aby przyciągnąć szersze grono odbiorów” – Ken Takano

Patrick Moreno również omówił historię powstania utworu. Potwierdził, że najpierw powstał tekst i zarys melodii, a następnie do projektu dołączył Ken, który uzupełnił całość o wspaniałe brzmienie. Obie wypowiedzi zostały udzielone dla EDMHouseNetwork.

“Kiedy pisałem ten tekst i melodie z Nico, skupiliśmy się na wpadającym w ucho słowie ‘Antidote’, który w tym tekście odzwierciedla nie tylko miłość dwojga ludzi, ale także muzykę, która nie tylko leczy, ale również przekazuje emocje i zachęca do tańca. Ken potwierdził to, tworząc niesamowite brzmienie. Łącząc siły, stworzyliśmy niesamowity utwór, który pokazuje, że nasze odległe kraje nie mają przeszkód, aby współpracować na odległość. “ – Patrick Moreno

Efekt współpracy Polaka i Japończyk możecie sprawdzić poniżej. Nieco intrygujący wydaje się teledysk, który ukazuje… jedzącą kobietę. Sam utwór wpada w ucho, czuć w nim future house’owe zacięcie, ale nie jest ściśle utrzymany w tym klimacie. Kawałek został ciepło przyjęty na kanale Spinnin’, co może wróżyć kontynuację współpracy Patricka Moreno z Ken Takano.

Zobacz również:

Ken Takano & Patrick Moreno – Antidote (feat. Nico M)

O autorze

Avatar autora
Daniel Szulc editor

Pasjonat elektronicznych brzmień, w wolnych chwilach robi muzykę. "Żaden gatunek jeszcze źle nie wpłynął na moją inspirację i kreatywność".