Pham, czyli znany na całym świecie polski producent muzyczny

12 Paź 2015

pham-dzien-dobry-tvn-news

Tydzień temu pisaliśmy o Tomie Swoonie, który został doceniony przez polska stację telewizyjną. Został zaproszony do programu śniadaniowego “Dzień Dobry TVN”. Dzisiaj mamy okazję zaprezentować Wam kolejnego producenta, który odwiedził ten sam program i jest nim – Pham. Pod tym pseudonimem kryje się 20-letni Dawid Pham Ngoc, pochodzący z Nysy producent muzyczny.

Jak go odkryłem? Przeglądałem SoundCloud w poszukiwaniu nowej muzyki i akurat włączył mi się utwór Pham “Movements”. Już od pierwszych dźwięków kawałek mnie zahipnotyzował. Przesłuchałem później “Controls” (również warte uwagi), jak i wszystkie pozostałe produkcje. Pierwsza myśl? Gość robi fenomenalną muzykę, w stylu zbliżonym do twórczości Flume. Moje zdziwienie było jeszcze większe, gdy podczas szukania informacji na jego temat, dowiedziałem się, że jest z Polski. Muzyka na światowym poziomie, ponad 11 milionów(!) odtworzeń “Movements” na SoundCloud mówi samo za siebie. Sęk w tym, że jest on bardzo znany w USA, a w Polsce mało kto go kojarzy.

“Nie jest moim celem bycie muzykiem, to pewien zasób. Chcę się rozwijać jako całość. Chcę poznawać innych entuzjastów muzyki, od których mogę się czegoś nauczyć, i którym sam coś mogę przekazać.” – Dawid Pham Ngoc

Z informacji, które usłyszycie w programie, aktualnie przygotowuje się do trwającej miesiąc trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że po tym wpisie, jak i po występie w TV, zaczniecie śledzić poczynania Dawida, bo naprawdę warto!

Poniżej znajdziecie link do wywiadu w “Dzień Dobry TVN” oraz wcześniej omawiany utwór “Movements”.

Wywiad w Dzień Dobry TVN: dziendobry.tvn.pl

Pham: Facebook | SoundCloud

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.