Pierwszy dokument o muzyce House z 1986 roku

2 Lut 2016

house-1986-news

Muzyka, podobnie jak każdy inny aspekt naszego życia, nieustannie ewoluuje. Ludzki umysł ma to do siebie, że ciągle potrzebuje nowych bodźców. Trudno ocenić czy wszystkie zmiany są na dobre, ale nie zmienia to faktu, że trzeba się z nimi po prostu pogodzić. Nie inaczej jest z muzyką, a szczególnie widać to na przykładzie muzyki elektronicznej. Wydaje mi się, że żaden inny typ/gatunek muzyki nie ulga tak dynamicznym zmianom.

Większość z nas śledzi EDM od pewnego momentu, jednak mało kto miał styczność z pierwotnymi brzmieniami muzyki House. Pionierzy tego gatunku dosłownie odkrywali możliwości, jakie niosą ze sobą tego typu dźwięki. Tworzyli coś z niczego i starali się dotrzeć ze swoją twórczością do innych ludzi. Z perspektywy czasu możemy ocenić, że ich trud nie poszedł na marne. Aktualnie muzyka elektroniczna jest głównym nurtem, który miesza się, a nawet dominuje nad innymi gatunkami muzycznymi. Oczywiście nie mam tutaj na myśli artystów i zespołów, które grają na żywo przy użyciu prawdziwych instrumentów, bo to jest zupełnie inna kategoria.

Jeśli ciekawią Was początki muzyki House, to warto obejrzeć archiwalny materiał, który ukazał się w jednej ze stacji telewizyjnych w Chicago w 1986 roku. Zgodnie z opisem na YouTube, ukazane w nim są takie osobistości, jak Danny (Sweet-D) Wilson, Farley (Jackmaster) Funk, Steve (Silk) Hurley i Keith Nunnally. Warto!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.