Pioneer DJ zmieniło właściciela na AlphaTheta. Co to oznacza?

3 Sty 2020

Znana firma zajmująca się produkcją sprzętu DJ-skiego Pioneer DJ od teraz należy do korporacji o nowej nazwie AlphaTheta. Są to dalsze działania będące wynikiem sprzedaży udziałów Pioneer amerykańskiej firmie inwestycyjnej KKR & Co. Nowy właściciel wydał oświadczenie, w którym tłumaczy powód zmiany nazwy.

Stary nowy Pioneer DJ

W marcu 2015 roku Pioneer sprzedał 85,05% udziałów amerykańskiej firmie inwestycyjnej KKR & Co. Wiadomość ta odbiła się szerokim echem w branży muzycznej i wzbudziła nie małe zdziwienie. Oznaczało to, że Pioneer i Pioneer DJ stają się tak naprawdę dwiema niezależnymi firmami, które oprócz nazwy mają ze sobą niewiele wspólnego. Następnie w maju 2019 roku pojawiły się przecieki, które wskazywały, że w tle prowadzone są negocjacje mające na celu sprzedaż pozostałych 14,95% udziałów na rzecz KKR & Co.

Teraz światło dzienne ujrzało oświadczenie, które wprowadza nieco zamieszania, bo Pioneer DJ zmieniło nazwę na AlphaTheta, ale nie ma to wpływu na markę Pioneer DJ i linię produktów. Więcej informacji znajduje się w oświadczeniu:

“Od 1 stycznia 2020 roku Pioneer DJ Corporation zmieniło swoją nazwę na AlphaTheta. Nie ma to wpływu na nasze marki i ich nazwy, wliczając w to Pioneer DJ.

Zmieniamy nazwę naszej korporacji, aby lepiej ukazać nasze wartości i wizję. Zmiana nie jest związana z żadnym połączeniem, sprzedażą ani reorganizacją.

Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w branżę muzyczną i wybraliśmy naszą nową nazwę, AlphaTheta Corporation, w oparciu o naszą pasję i wizję innowacji, inspiracji i rozrywki” – oświadczenie AlphaTheta, dawniej Pioneer DJ

W dalszej części tłumaczona jest sama nazwa, która związana jest z falami mózgowymi Alpha i Theta. Chodzi o nawiązanie do kreatywności i szczytowej aktywności mózgu.

Co to oznacza w praktyce?

Ostatecznie zmiana nazwy korporacji odpowiadającej za markę Pioneer DJ, nie ma większego wpływu na funkcjonowanie firmy. Już od 2015 roku Pioneer posiada jedynie niecałe 15% udziałów, zapewne późniejsze przecieki o zainteresowaniu sprzedażą pozostałych kilkunastu procent nie były wyssane z palca, na co wskazuje zmiana nazwy. Być może jest to jeden z etapów całkowitego rozgraniczenia Pioneer od Pioneer DJ, a kolejne będą wprowadzane w ciągu roku. Czas pokaże!

Zobacz również:

Pioneer DJ XDJ-XZ professional all-in-one DJ system: Official Introduction

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.