Pirotechnika zakazana na imprezach w Wielkiej Brytanii!

8 Kwi 2017

fstvl-stage-1880x1060_1880_1060_50
To wielki cios dla wszystkich bywalców festiwali w UK. Z dniem 3 kwietnia zaczął obowiązywać zakaz wnoszenia materiałów pirotechnicznych na wszelkiego rodzaju eventy odbywające się na terenie Wielkiej Brytanii. Występy stracą na swojej widowiskowości, jednak wzrośnie bezpieczeństwo uczestników.

Każdy kto złamie zakaz, może trafić do więzienia na 3 miesiące, zapłacić wysoką grzywnę, a także dostać zakaz wstępu na imprezy. Działa to podobnie jak kary podczas meczów piłki nożnej.

A co rozumiemy przez pojęcie pirotechniki? Na to pytanie odpowiada Alex Chapman, adwokat w VHS Fletchers Slicitors:

“Jest to przedmiot zawierający substancje wybuchowe, stworzony do wytwarzania ciepła, światła, dźwięku, gazu lub, ewentualnie kombinacji takich efektów, które są wywoływane poprzez zapalenie.”

A jak będzie egzekwowane dane prawo? Fajerwerki będą rekwirowane podczas wstępu na festiwal, przy bramie wejściowej, a także poprzez policjantów w “cywilu”. Wniosek nie będzie dotyczył organizatorów, więc wszyscy fani pokazów pirotechnicznych mogą spać spokojnie. Festiwale na pewno nie zubożeją na brak takich efektów. Wszyscy Polacy mieszkający w UK wybierający się na jakiś event, powinni wszelkiego rodzaju flary, bomby dymne i fajerwerki pozostawić w swoich domach!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.