Płyty vinylowe sprzedają się coraz lepiej! Jak to możliwe?

12 Gru 2016

shutterstock_229948330
Jaka jest przyszłość dystrybucji muzyki? Pewnie powiecie, że streaming lub cyfrowa sprzedaż. Niestety muszę was rozczarować! Jak podaje Entertainment Retailers Associations, w 48 tygodniu, zyski ze sprzedaży płyt vinylowych w Wielkiej Brytanii wyniosły 2,4 mln funtów podczas, gdy 2,1 mln funtów to zysk z piosenek kupowaną drogą cyfrową.

Porównując te dane z 2015 rokiem, gdzie różnica między vinylami, a cyfrową dystrybucją wynosiła 3,2 mln funtów na korzyść tej drugiej, jest to dysproporcja, która pokazuje drastyczne zmiany w wyborze środka sprzedaży. Większą popularność oldskulowego nośnika można usprawiedliwić zbliżającymi się świętami. Klienci często vinyle w ramach prezentu na święta, a także jest to pewien trend wśród muzycznych “hipsterów”. Co ciekawe, od 2007 roku sprzedaż vinyli systematycznie wzrasta!

W oświadczeniu szefowej ERA Kim Bayley, stwierdziła, że

“Nie tak dawno temu mówiono, że cyfrowa dystrybucja jest przyszłością. Mało kto przypuszczał, że wynaleziony w 1948 roku, kawałek plastiku, będzie teraz najlepiej sprzedającym się medium.”

Pewnie zauważyliście, że wiele popularnych sklepów z elektroniką czy płytami CD, oferuje coraz większą ilość miejsca wydzieloną na vinyle, a także artystów, którzy wydają w ten sposób swoje albumy. Wyniki sprzedaży są zaskakujące, jednak największą zagadką pozostaje, na ile jest to chwilowa moda, a na ile rzeczywista dominacja rynku.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.