Polish DJs Chart – Wszystkie informacje o polskim rankingu DJ-ów!

17 Lis 2019

Polish DJs Chart to nowy projekt na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Celem plebiscytu jest wyłonienie najpopularniejszego, polskiego DJ-a i/lub producenta. Jako pięć branżowych portali połączyliśmy siły, aby stworzyć ranking, którego – na taką skalę – jeszcze w naszym kraju nie było. Już jutro, 18 listopada, rozpoczyna się głosowanie, w trakcie którego będziecie mogli oddać głos na swoich ulubionych, polskich artystów!

Polish DJs Chart – przebieg plebiscytu

Głosowanie rozpoczyna się 18 listopada i trwa do 15 grudnia. Swoje głosy możecie oddawać za pośrednictwem oficjalnej strony polishdjschart.pl, gdzie znajdziecie powiązaną z plebiscytem aplikację. Jednym z naszych głównych celów jest zachowanie wiarygodności i rzetelności rankingu, dlatego aby zagłosować, musicie posiadać aktywne konto w serwisie Facebook.

Głosy oddajecie na swoich pięciu ulubionych, polskich DJ-ów i/lub producentów. Kolejność ma znaczenie, ponieważ artysta, którego wpiszecie w polu numer 1 otrzyma 5 punktów, w polu numer 2 otrzyma 4 punkty itd. Przed zatwierdzeniem, warto sprawdzić czy poprawnie wpisaliście alias Waszego ulubieńca. Chcę podkreślić, że plebiscyt dotyczy, tylko i wyłącznie polskich DJ-ów i producentów.

Wyniki, czyli 50 najpopularniejszych polskich DJ-ów i producentów, zostaną ogłoszone 20 grudnia, podczas specjalnej odsłony audycji Xoni On Air. Podczas gali zorganizujemy zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne.

Głosowanie (start 18 listopada): https://polishdjschart.pl

Polish DJs Chart – Skąd pomysł na taki ranking?

Muzyka elektroniczna zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Nasi artyści odnoszą coraz większe sukcesy na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej. Postanowiliśmy wspólnie stworzyć ranking, który w drodze powszechnego głosowania, doceni pracę naszych rodaków. Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie 50 miejsc, ponieważ daje to szansę na uznanie pracy wielu osób niezależnie od skali działania. Aż pięć pól w aplikacji do głosowania, pozwala na wsparcie wielu artystów, w tym tych z pobliskiego klubu, jak i tych znanych z radia. Do Was należy decyzja, komu chcecie przekazać swoje wyrazy uznania.

Polish DJs Chart: Strona| Facebook | Instagram

Ranking nie uwzględnia Wixy

Jako organizatorzy, wspólnie podjęliśmy decyzję, aby w Polish DJs Chart nie uwzględniać DJ-ów i/lub producentów aktualnie związanych z Wixą. Poprzez “Wixę” rozumiemy zarówno charakterystyczny rodzaj muzyki, jak i styl zabawy. Nie promujemy tego nurtu, ani związanej z nim kultury. Wszystkie szczegóły dotyczące tego wykluczenia, jak i niezbędne definicje, znajdziecie w regulaminie plebiscytu.

Polish DJ Chart – Najczęściej zadawane pytania

1. Czy muszę głosować na pięciu artystów?

Do dyspozycji w aplikacji do głosowania jest 5 pól. W każdą rubrykę musisz wpisać jeden alias, z czego nie może się powtarzać.

2. Co się stanie, gdy oddam głos na zagranicznego artystę?

Wszystkie głosy oddane na zagranicznych artystów będą nieważne.

3. A co jeśli w pięciu polach wpiszę jednego artystę?

Wówczas zostanie policzony głos na najwyższej pozycji. Przykładowo, jeśli wpiszesz “DJ X” w miejscach 2,3 oraz 4, to policzymy punkty za miejsce 2.

4. Gdybym jednak przypadkiem źle wpisał/a alias artysty? Co wtedy?

Błędy się zdarzają, dlatego oprócz automatycznego liczenia głosów przez system, wszystkie nieprzypisane głosy policzymy we własnym zakresie i dodamy do wyników podstawowych.

5. Jeśli błędnie wpiszę jeden z pięciu aliasów, czy wówczas wszystkie moje głosy są anulowane?

Nie, postaramy się samodzielnie odczytać Twój głos (np. literówkę), a następnie dodać do wyniku odpowiedniego DJ-a/producenta. Jeśli nie zdołamy odczytać aliasu, wówczas to jedno pole nie zostanie policzone.

6. Dlaczego głosowanie odbywa się poprzez aplikację powiązaną z Facebookiem?

Aplikacja powiązana z Facebookiem, to aktualnie najbardziej wiarygodny sposób głosowania. Daje nam to również możliwość monitorowania przebiegu głosowania i badania nietypowych sytuacji, w tym nadużyć.

7. Czy mogę zagłosować na artystę, które jest tylko DJ-em i nie produkuje muzyki lub odwrotnie?

Jak najbardziej! Głosowanie dotyczy artystów, którzy są DJ-ami, producentami lub też takich, którzy łączą obie te umiejętności.

8. Ilu artystów będzie ogłoszonych w wynikach?

Oficjalne wyniki plebiscytu będą zawierały 50 najpopularniejszych, polskich DJ-ów i producentów.

9. Czy są gatunki muzyczne lub artyści wyłączeni z rankingu?

Jako organizatorzy, wspólnie podjęliśmy decyzję o wykluczeniu Wixy, Disco Polo oraz producentów, którzy tworzą tylko i wyłącznie beaty hip-hopowe. Oprócz tego, głosowanie dotyczy aktualnie działających artystów. Szczegóły i dokładne definicje znajdziecie w regulaminie: polishdjschart.pl/regulamin

10. “Najlepszy”, “najpopularniejszy” – jaki jest cel tego plebiscytu?

Celem plebiscytu Polish DJs Chart jest wyłonienie najpopularniejszego, polskiego DJ-a i/lub producenta. W odróżnieniu od słynnego DJ Mag Top 100 DJs, podkreślamy że chodzi o najbardziej rozpoznawalnego artystę w naszym kraju.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.