Polscy producenci EDM o których warto wiedzieć! Cz. 1

25 Wrz 2015

polscy-producenci-edm-cz-1

Świat EDM posiada wielu znakomitych i znanych producentów muzycznych. Znaczna część pochodzi z Holandii lub Szwecji, ale warto pamiętać, że również w Polsce są producenci, którzy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Tych, którym udało się przebić “magiczną barierę” i wejść do świata wielkich festiwali jest niewielu. Ci najbardziej znani, to m.in Tom Swoon, Blinders czy ak9. Śledząc nowe wydania w największych wytwórniach muzycznych można dostrzec swojsko brzmiące aliasy. Okazuje się, że coraz więcej naszych rodaków jest dostrzeganych przez czołowe labele.

1. Dirty Rush & Gregor Es | Facebook | SoundCloud

Jednym z duetów, który uzyskał support od znanych nazwisk są Dirty Rush & Gregor Es. To właśnie ich produkcje były grane przez m.in Hardwella czy Laidback Luke’a. Swoją przygodę zaczęli w 2010 roku, kiedy to specjalizowali się w mash-upach i bootlegach. Następnie zajęli się produkcją własnych utworów i remixów. Część z nich oddali za darmo na SoundCloud, a część wydali w mniej znanych labelach. W ten sposób przyciągnęli uwagę słuchaczy oraz znanych wytwórni. Ciężko jest jednoznacznie sprecyzować jakim gatunkiem muzycznym się zajmują. Ich produkcje zawierają elementy Bounce, Progressive House i Bigroom. Zagrali na takich festiwalach jak Sunrise Festival, Mayday, Nature One i wielu innych. Warto dodać, że na początku tego roku wydali utwór w wytwórni duetu Twoloud – Playbox Music, a już niedługo usłyszymy ich nowy track o nazwie “Turn It Up”, który zostanie wydany w labelu braci Showtek – SKiNK.

2. Bounce Inc. | Facebook | SoundCloud

Bounce Inc., czyli dwójka panów znanych wcześniej jako Max Farenthide i DJ Hubertuse. Grupa powstała całkiem niedawno, bo ponad rok temu. Skupili się na jednym gatunku, a konkretnie Melbourne Bounce. Dzięki tej decyzji i konsekwentnym tworzeniu utworów, przykuli uwagę australijskiego labelu Bomb Squad, który specjalizuje się w tego typu brzmieniach. Uzyskali support od takich producentów jak Will Sparks czy Joel Fletcher. Już niedługo usłyszymy ich nowy utwór, nagrany wspólnie ze wspomnianymi wcześniej Twoloud, który ukaże się 12 października w Doorn Records. W parze z tak znaną wytwórnią, idą również znane supporty, a zaliczyć do nich można m.in od Davida Guette, Ummeta Ozcana czy W&W.

3. DJ Kuba & NE!TAN | Facebook | SoundCloud

Kolejna dwójka polskich producentów na których warto zwrócić uwagę, to DJ Kuba & NE!TAN. Swoją karierę muzyczną zaczęli około 2010 roku wydając dość popularne w Polsce klubowe kawałki. W późniejszym okresie zaczęli produkować energiczne bootlegi i remiksy. Pod koniec 2013 roku wykonali oficjalny remix singla “I Am The Law” Sak Noel – twórcy hitu “Loca People”. W zeszłym roku współpracowali z Sakiem, a owocem ich działania jest utwór “No Boyfriend”, który aktualnie został wyświetlony na YouTube ponad 9,5 mln razy. W tym roku wydali dwa kawałki w zdobywającym coraz większą popularność gatunku – Future House. Za remiks jednego ich utworów “Escape With Me” odpowiada światowej sławy duet VINAI. Oprócz tego Kuba & NE!TAN całkiem niedawno zyskali support od Deorro. Zagrał on ich najnowszy numer “Natural Born Bouncers” podczas Electric Zoo Festival.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor