Polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych!

10 Mar 2020

Polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych ze względu na zagrożenie koronawirusem. Do tej pory w kraju stwierdzono 17 przypadków zachorowań, a u 467 osób jest podejrzenie zakażenia. Kolejne 1000 osób objęte jest kwarantanną, a 7000 pod nadzorem epidemiologicznym. Rząd rozważa również tymczasowe odwołanie zajęć na uczelniach i częściowe przeniesienie nauki w formie online.

Imprezy masowe odwołane w Polsce

W związku z apelem Naczelnej Rady Lekarskiej, 28 lutego polski rząd rozważał odwołanie imprez masowych ze względu na zagrożenie koronawirusem. Decyzja miała zapaść w ciągu kilkunastu godzin, jednak poznaliśmy ją dopiero dzisiaj. Wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane, aby ograniczyć i spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Decyzję rządu skomentował premier Mateusz Morawiecki:

“Koronawirus to realne zagrożenie, Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chcemy zapobiegać raczej, niż leczyć. W Hiszpanii w ciągu tylko jednej doby odnotowano 400 nowych przypadków, wszyscy widzimy, co się dzieje we Włoszech. To nasi sąsiedzi” – Premier Mateusz Morawiecki

ZOBACZ WIĘCEJ

Ultra Music Festival zostało odwołane. Ostateczna decyzja władz Miami!

Tym samym Polska dołączyła do innych państw, jak m.in. Francja, Rumunia i Włochy, gdzie wprowadzono zakaz imprez masowych. W tym momencie nie wiemy na jak długo zostało wprowadzone to ograniczenie. Ciężko również przewidzieć, kiedy zakaz zostanie odwołany, a tym samym sytuacja z koronawirusem zostanie opanowana.

Warto wyjaśnić, że impreza masowa o charakterze artystyczno-rozrywkowym, to wydarzenie które gromadzi nie mniej niż 1000 osób na stadionie lub nie mniej niż 500 osób w hali lub innym obiekcie, w którym ma się odbyć impreza. W skrócie – praktycznie wszystkie większe wydarzenia. Zakaz dotyczy również wydarzeń sportowych, w tym meczy piłki nożnej.

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, zostały odwołane wielkie festiwale muzyczne, w tym Ultra Music Festival w Miami, Tomorrowland Winter we Francji oraz Ultra w Abu Dhabi i Indiach.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.