Porter Robinson odpowiada na pytania fanów z Japonii

21 Lip 2015

porter-robinson-japonia-wywiad-news

Porter Robinson, to jedna z barwniejszych postaci EDM. To co go wyróżnia, to specyficzna muzyka, którą komponuje oraz swego rodzaju mentalna przemiana jaką przeszedł w trakcie kariery. W jednym z wywiadów przyznał, że kiedyś popadał w skrajną krytykę, której ponosił gorzkie konsekwencje. Aktualnie jest spokojną osobą i stara się skupić na tym co dla niego najważniejsze.

AsQme, to japoński odpowiednik czegoś na wzór portalu Reddit. Ułatwia on kontakt fanów z ulubionymi artystami. Użytkownicy zdają pytania, a następnie gwiazda danego tematu odpowiada na każde z nich, w formie krótkich filmików. Nie tłumaczyłem dokładnie słowo w słowo odpowiedzi Portera tylko przedstawiłem ogólny sens jego wypowiedzi.

Pytanie 1: Dziękuję za to, że ponownie odwiedziłeś Japonię! Kto jest Twoim ulubionym producentem EDM? Czy masz jakiegoś ulubionego artystę z Japonii? Nie mogę się doczekać żeby znowu Cię zobaczyć!

Porter przyznał, że jego ulubionym producentem EDM jest Skrillex, ponieważ pomógł mu na początku kariery. Uważa go za niezwykle miłą i kreatywną osobę. Dodał również, że ceni Madeona, który jest jego przyjacielem. Z japońskich artystów uwielbia produkcje Yasutaka Nakata oraz KZ.

Pytanie 2: Cieszę się, że będziesz przylecisz do Japonii na Summer Sonic! Lubisz Japonię? Jeśli tak, to co lubisz konkretnie w Japonii?

Jak łatwo się domyśleć, Porter uwielbia Japonię, a w szczególności jej kulturę. Wyznał, że miała ona na niego duży wpływ, głównie poprzez muzykę, konsolę Nintendo, anime i Pokemony.

Pytanie 3: Czy masz jakieś ulubione japońskie powiedzenie lub przysłowie?

Pytanie 4: Dziękuję za wspaniałe występy, które odbywasz w Japonii! Lubię twój styl bycia i jestem dumny z tego, że kochasz Japonię. Przed “Language” zajmowałeś się bardziej mainstreamową odmianą EDM. Uwielbiam Twoją wcześniejszą jak i obecną twórczość, również tę z albumu “Worlds”. W zasadzie kocham wszystkie Twoje produkcje. Jaki rodzaj muzyki zamierzasz komponować w przyszłości? Zawszę śledzę Twoje poczynania.

Porter jasno zaznaczył, że kiedyś tworzył typowo imprezowe utwory. Aktualnie skupia się na innej muzyce, takiej która jest bardziej zgodna z jego wizją sztuki. Nie sprecyzował swoich planów na przyszłość, ponieważ zwykle zajmuje się tym co go ekscytuje i inspiruje. Zaznaczył, że raczej nieprędko usłyszymy nowy album, bo jest osobą, która musi wszystko dopracować w najmniejszych szczegółach, tak aby być zadowolonym z rezultatu.

Pytanie 5: Co jest dla Ciebie najważniejsze, gdy komponujesz muzykę?

To co słychać w utworach Portera i to co sam podkreślił, że jest dla niego najważniejsze, to emocje. Dodał, że ważne jest aby piosenka wpadała w ucho i miała w sobie moc, ale najważniejsze aby zawierała w sobie przekaz.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.