Porter Robinson – “Sea of Voices” zostało użyte w trailerze filmu “Wierna”

22 Lut 2016

porter-robinson-divergent-news

Pierwszy raz usłyszałem o Porterze Robinsonie przy okazji premiery hitu “Say My Name”. Nadal jest to kapitalna produkcja, która mimo upływu czasu ma w sobie mnóstwo energii. W jednym z wywiadów Porter przyznał, że przez pewną część życia był buntownikiem i często wypowiadał się w sposób, który przynosił mu więcej problemów niż korzyści. Postanowił to zmienić i z perspektywy czasu możemy ocenić, że wyszło mu to zdecydowanie na dobre. Obecnie jest jednym z czołowych producentów elektronicznej muzyki, który cieszy się wśród słuchaczy nie tylko popularnością, ale i szacunkiem.

W 2014 roku ukazała się ekranizacja pierwszej części serii książek o nazwie “Niezgodna”. Oczywiście fani narzekają na małą spójność ekranizacji z książką, ale to standard. Jeśli interesuje Was fabuła, to najlepiej będzie, jak zacytuję opis z portalu filmweb.pl:

“W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.”filmweb.pl

Następnie w 2015 pojawiła się kolejna część o nazwie “Zbuntowana”, która była kontynuacją opowieści, a już niedługo ma się ukazać trzecia część – “Wierna”. Piszę o tym, ponieważ w trailerze tej produkcji został użyty utwór “Sea of Voices” Portera Robinsona. Myślę, że jego twórczość idealnie pasuje do zbudowania klimatu futurystycznego świata, w którym osadzona jest akcja filmu. Jeśli zastanawialiście się czy iść do kina, to być może argument w postaci ścieżki dźwiękowej okaże się tym decydującym. Osobiście mam nadzieję, że to nie jedyny utwór, który został wykorzystany w filmie. Premiera w Polsce odbędzie się już 11 marca!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.