Promotor skazany na 4 lata więzienia po występie Steve’a Aokiego

3 Paź 2016

Promotor został skazany na 4 lata więzienia
W 2012 roku w Madrycie odbyła się impreza z okazji Halloween. Jej główną gwiazdą był właściciel wytwórni Dim Mak Records oraz jeden z najpopularniejszych producentów – Steve Aoki. Dźwięk towarzyszący awarii spowodował przerwę w koncercie, a tłum spanikowanych ludzi ruszył do wyjść awaryjnych. Niestety okazało się, że część z nich była zamknięta w wyniku czego pięć kobiet zostało stratowanych i zmarły. Osobą odpowiedzialną za to wydarzenie jest Miguel Ángel Flores, promotor został skazany na 4 lata więzienia.

Głównym problemem była zbyt duża ilość sprzedanych biletów. Obsługa nie była przygotowana do przyjęcia tak dużej ilości gości. Promotor został skazany na 4 lata za kratkami oraz odebrano mu prawo wykonywania zawodu. Mimo wszystko pojawiła się informacja, że w połowie grudnia ma zamiar otworzyć swój klub Macumba w Madrycie. Wszelkie oskarżenia wobec Aokiego zostały wycofane.

Steve Aoki | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.