Reddit zaprezentował swój ranking 100 najlepszych DJ-ów. Kto jest na szczycie?

10 Sie 2017

garrix-ade-2017

Nie od dziś wiadomo, że są osoby nie do końca zadowolone z wyników najpopularniejszego głosowania w muzyce elektronicznej, czyli DJ Mag Top 100 DJs. Swoje typy wybierać można nadal (czego, po raz drugi z rzędu, nie mam zamiaru uczynić), jednak nie jest to jedyny sposób na wyrażenie swojej opinii na temat muzyki.

Istnieje też takie zestawienie jak Resident Advisor Top DJs. Z tym, że jest to forma aktywności dla osób bardziej siedzących w undergroundzie, wszak zestawienie wypełnione jest głośnymi nazwiskami ze sceny Techno.

Co roku pojawia się jednak jeszcze jedna opcja, na którą – tak sądzę – nie mają takiego wpływu wielkie kampanie reklamowe, a i same głosy nie są zbierane za pomocą miłych pań z iPadami w ręku. Mam tutaj na myśli TOP 100 DJs: Reddit Edition.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to plebiscyt organizowany na popularnym portalu Reddit. A, jako że tam wielu użytkowników, to i same wyniki można uznać za miarodajne i dające pewien – co prawda nadal trochę upośledzony, ale jednak bardziej trzeźwy niż w przypadku DJ Maga – pogląd na obecne nastroje słuchaczy wobec DJ-ów i producentów.

Tegoroczne głosowanie jednak już się zakończyło. Dokładnie 2105 użytkowników portalu oddało swój głos i wybrało następująco – na miejscu pierwszym powtórka z ubiegłorocznego DJ Mag Top 100 DJs, czyli Martin Garrix. Tym samym holenderski producent obronił pozycję sprzed roku. Na drugim stopniu podium znajduje się Illenium, który zajmuje ubiegłoroczne miejsce duetu The Chainsmokers (w tym roku spadek aż o 21 pozycji), zaś na trzecim – Porter Robinson, który, podobnie jak Martijn, obronił pozycję z poprzedniego zestawienia.

Niestety, w TOP100 próżno szukać Polaków.

  1. Martin Garrix
  2. Illenium
  3. Porter Robinson
  4. Don Diablo
  5. Hardwell
  6. Seven Lions
  7. KSHMR
  8. Flume
  9. Armin van Buuren
  10. Marshmello

Całe zestawienie (wraz z dokładnymi liczbami oraz dodatkowym zestawieniem miejsc od 101. do 150. znajdziecie pod tym linkiem.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor