Regain i Udex z utworem “Before It Kills Us”. Fani doczekali się collabu!

12 Lut 2020

Kilka dni temu, fani cięższych brzmień byli świadkami premiery najnowszej kolaboracji dwóch członków tej samej wytwórni – Heart for Hard. Równo po siedmiu latach, Regain oraz Udex połączyli swoje siły i wydali nowy kawałek o nazwie Before It Kills Us. Produkcja znajdzie się na najnowszym albumie Holendra, pt. Corrupted”, którego premiera przewidziana jest na 13 lutego.

Udex – nadzieja muzyki Hard?

Nico Eikelboom, który występuje pod pseudonimem Udex, od lat udowadnia, że drzemie w nim olbrzymi potencjał. W każdej produkcji stworzonej przez Holendra nie brakuje miejsca na eksperymentalne brzmienia, które w połączeniu z unikalnym klimatem dają miłośnikom cięższych brzmień niezapomniane doznania. Nico jest nazywany przez wielu sympatyków muzyki Hard za jednego z najbardziej niedocenianych twórców, którzy wciąż mają szansę w pełni rozwinąć skrzydła.  

Artysta od początku swojej muzycznej przygody jest połączony z marką Heart for Hard, w której debiutował w 2012 roku utworem Fundamental Elements. W następnych latach jego produkcje sygnowane wciąż były marką HfH i nabierały coraz to nowych, eksperymentalnych kształtów. Krokiem milowym w karierze Holendra było wydanie w 2018 roku pierwszego albumu „Code Red, zawierającego 17 utworów.

Udex – Return (Official 4K Videoclip)

Pierwsza współpraca na linii Udex – Regain

Pomimo kilkuletniej przygody w wytwórni, Udex nigdy nie stworzył wspólnej produkcji z innymi, czołowymi producentami marki Heart of Hard, tj. Nerozem czy Regainem. Sytuacja zmieniła się po zapowiedzi drugiego albumu Holendra, gdzie jednym z utworów jest produkcja Nico oraz naszego rodaka. Po siedmiu latach obecności w tej samej wytwórni, fani talentu obu producentów nareszcie doczekali się wspólnego utworu – „Before It Kill Us”.

Sama produkcja jest idealnym połączeniem diametralnie różniących się stylów, gdzie po raz kolejny artyści zademonstrowali swój olbrzymi potencjał. Wynik wspólnej pracy znajdzie się na najnowszym albumie Udexa pt. „Corrupted”, gdzie oprócz wspomnianej kolaboracji znajdzie się miejsce dla innych solowych produkcji. Całość będzie zawierała 14 kawałków, a premiera przewidziana jest na 13 lutego.

Udex & Regain – Before It Kills Us (Official Videoclip)

Udex „Corrupted” – pełna tracklista:

 • We Are Similar (Prologue)
 • Corrupted World
 • Vacuum of Power
 • Shadows
 • End of the Road
 • Cold Killer
 • Tomorrow
 • It´s Real
 • Blackout
 • Can´t Scape (Level One)
 • Before it Kill Us (Regain)
 • Tears Have Dried
 • Digital Story
 • Wake Up Call (Epilogue)

Następna drużynowa produkcja

13 stycznia, na oficjalnym profilu na Instagramie innego członka ekipy Heart for Hard – Neroza, pojawiło się zdjęcie z Regainem. Adnotacja znajdująca się pod fotografią wyraźnie informowała fanów artystów, że w przyszłości planują oni stworzyć kolejną wspólną produkcję. Będzie to następna kolaboracja producentów, którzy spotkali się w studiu w 2015 roku, a wynikiem ich pracy był utwór Nothin’ Like The OldschoolNie znamy niestety jeszcze szczegółów najnowszej współpracy, lecz z pewnością finalny efekt rozgrzeje do czerwoności wszystkich sympatyków ostrzejszych brzmień, do których przyzwyczaili nas Neroz oraz Regain.

Jeśli chcecie wybrać się na wydarzenia z muzyką Hard wraz z innymi miłośnikami tych brzmień, to mam dobrą wiadomość! Polska firma HardTripy organizuje wyjazdy na m.in. Defqon.1, QAPITAL czy też Decibel. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://bit.ly/HardTripy

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Adrian Cichy editor

Hardstyle - to moje życie. Od ponad 12 lat jestem miłośnikiem, fanatykiem cięższych brzmień. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez tej muzyki.