Rob Swire udostępnił fragment nowego utworu Pendulum!

12 Sty 2020

Rob Swire jest nie tylko członkiem Knife Party, ale również Pendulum. Zespół powstał w 2002 roku, niedługo po tym jak Rob i Gareth McGrillen poznali się na koncercie z muzyką Drum and Bass. Jeszcze w tym samym roku dołączył do nich Paul Harding, znany pod pseudonimem “El Hornet”. Pendulum wydało do tej pory trzy albumy studyjne – “Hold Your Colour”, “In Silico” oraz “Immersion”. W 2017 roku Rob Swire zapowiedział nowy album i od tego czasu producent nie dzielił się żadnym nowym materiałem Pendulum w social mediach. Aż do wczoraj!

Nowy utwór Pendulum

Wczoraj na swoim Instagramie, Rob Swire wrzucił 30-sekundowy filmik z nowym materiałem. Jest to fragment utworu z nadchodzącego albumu, a wskazują na to dwa fakty – Rob oznaczył Pendulum w poście z nagraniem, na samym profilu zespołu, ten sam filmik został udostępniony na Insta Stories. Poza tym, słychać charakterystyczny styl Pendulum. Jest wokal, perkusja, gitary i syntezatory. Co więcej, producent w swoim AMA na Reddicie potwierdził, że utwór ten jest przeznaczony dla Pendulum. Produkcję można było usłyszeć po raz pierwszy już w 2017 roku. Utwór początkowo był utrzymany w lżejszych klimatach, co było zdecydowanie bliższe brzmieniom Knife Party. Wszystko wskazuje na to, że utwór został przerobiony, a prawdopodobny tytuł to “Nothing For Free”.

Skrót “WIP” oznacza “work in progress, a nie jest tajemnicą, że Rob Swire od co najmniej 2017 roku pracuje nad nowym albumem Pendulum. Minęło już 10 lat od ostatniego krążka zespołu. Wygląda na to, że nowy album może zostać wydany jeszcze w 2020 roku.

Wielki powrót Pendulum

W 2012 roku Rob Swire ogłosił, że Pendulum jako zespół nie planuje żadnych koncertów ani nowej muzyki. Można było wówczas uznać to jednoznacznie za koniec projektu. Jedynie El Hornet i MC Verse mieli grać DJ-sety, a Rob Swire i Gareth McGrillen woleli skupić się na rozwijaniu swojego drugiego projektu – Knife Party. W grudniu 2015 roku zespół Pendulum został ogłoszony, jako headliner na Ultra Music Festival 2016. Było to przełomowe ogłoszenie, które mogło oznaczać potencjalny powrót zespołu. Dopiero w 2017 roku pojawiła się oficjalna informacja o ponownym złączeniu sił.

W czerwcu 2018 roku został wydany album “The Reworks”, który był  kompilacją remixów największych hitów Pendulum, od takich producentów jak Skrillex, Noisia czy ATTLAS. “The Reworks” miało zwiastować nowe, oryginalne produkcje, na które czekamy do dziś. Fakt, że Rob Swire udostępnił fragment nowego dema daje ogromną nadzieję na premierę nowego albumu.

Pendulum / Knife Party Headline Set Ultra Music Festival 2016

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
ak editor