Rob Swire: “Stworzę nowy album Pendulum”

12 Sie 2017

pendulum

Może i formacja Pendulum nie odniosła nigdy wielkiego komercyjnego sukcesu na scenie muzycznej, niemniej nie oznacza to, że nie jest to grupa warta uwagi. Wręcz przeciwnie – mamy do czynienia z jednym z najlepszych kolektywów łączących ostre, gitarowe granie z elektroniką.

Od momentu wydania ostatniego albumu minęło już 7 lat. W międzyczasie z 1/3 sześcioosobowej grupy powstało Knife Party. W 2014 roku Rob Swire – wokalista zespołu – zapowiedział wydanie czwartego już longplaya Pendulum, na którego czekamy po dziś dzień. Opierając się na doniesieniach z Twittera artysty, można przyjąć, że oczekiwanie to nie potrwa już długo.

Przedwczoraj na Twitterze tego pana pojawiła się krytyka wymierzona w dzisiejszy świat muzyki elektronicznej. Oprócz tego, we wpisie została zawarta bardzo istotna deklaracja…

“Jestem totalnie znudzony EDM, mocnych dropów, paczek do Serum i festiwalowego basu. Stworzę nowy album Pendulum.” – Rob Swire

Rzecz jasna, nie ma tutaj mowy o żadnych konkretnych datach. Nie wiadomo też, czy materiał zostanie stworzony przez cały sześcioosobowy skład zespołu, czy będą mieć miejsce jakieś roszady. Generalnie założenie jest takie – do czwartego albumu Pendulum jest nam już bliżej niż dalej.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor