Rośnie zainteresowanie festiwalami muzycznymi. Będzie jeszcze lepiej!

21 Wrz 2017

umf_2016

Patrząc z perspektywy czasu, nie sposób nie zauważyć rozwoju przemysłu muzycznego. Mówię tutaj w szczególności o EDM, czyli elektronicznej muzyce tanecznej, która pochłonęła ludzi z z przeróżnych zakątków świata. Wychodzi na to, że trend ten będzie się nie tylko utrzymywał, a wręcz rozwijał! A przynajmniej tak twierdzą statystyki przedstawione przez portal Festicket.

Dane te są całkiem wiarygodne, bo grupa badawcza to ponad milion osób zarejestrowanych w serwisie Festicket. Jako, że spektrum imprez, którymi zajmuje się ta strona jest niezwykle szerokie, to z infografiki można dowiedzieć się wielu ciekawych trendów.

Na przykład średnia wydatków na Tomorrowland, to 2,257 euro. Zdecydowana większość uczestników festiwali wybiera camping zamiast hotelu. Najważniejsze jednak, są niezwykle optymistyczne symulacje wartości rynku festiwali muzycznych. Te i więcej informacji, znajdziecie w poniższej infografice!

festickets-infografika

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.