Seth Hills skopiował utwór polskiego producenta? Jaka będzie odpowiedź STMPD RCRDS?

19 maja 2019

Zwykle ciężko jest ocenić czy utwór jest kopią innej produkcji. Bardzo często chodzi o subtelne dźwięki, albo elementy które brzmią podobnie, a ostatecznie potrzebne jest dogłębna analiza specjalisty. Tak jest w przypadku ostatnio omawianej sprawy pomiędzy Arty’m i Marshmello. Tym razem chodzi o dużo, ale to dużo większe podobieństwo, a na dodatek zamieszanie dotyczy polskiego producenta i wytwórni STMPD RCRDS, która należy do Martina Garrixa.

16 marca 2018 roku, ukazał się oficjalny remix autorstwa Artura Kurzynskiego aka Guy Arthur (niegdyś znany, jako AK9). Jest to interpretacja kawałka “White Lies” od The Him, która zawitała zarówno do sklepów z muzyką, jak i na platformy streamingowe. Zanim przejdę do dalszego omówienia, przesłuchajcie ten utwór z naciskiem na drop.

Tak się składa, że 17 maja w wytwórni STMPD RCRDS ukazał się nowy kawałek “Infinite”, który skomponował Seth Hills. I tutaj pojawia się problem, bo drop brzmi w zasadzie identycznie, jak w utworze Guy Arthur. Można dosłownie nałożyć na siebie obie ścieżki i przełączać je między sobą (co za chwilę ujrzycie i usłyszycie).

Artur postanowił dowiedzieć się o co chodzi i wrzucił na swoje Instagram Stories filmik, w którym nałożył na siebie obie melodie. Ciężko o bardziej dobitny dowód, jeśli chodzi o podobieństwo utworów. Oczywiście oznaczył on STMPD RCRDS, jak i Setha Hillsa.

Jestem bardzo ciekawy, jaka będzie odpowiedź wytwórni STMPD RCRDS, jak i samego Setha Hillsa. Jako, że remix Artura został oficjalnie wydany przeszło rok wcześniej i dostępny jest zarówno na BeatPort, jak i Spotify, to ma on niezbity dowód na to, że był pierwszy. Mam nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana polubownie, ale niesmak i tak pozostanie.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.