Seven Lions z nowym singlem “Only Now”. Na to czekali fani!

23 Lut 2020

Długo przyszło nam czekać na premierę tego utworu , bo około 7 miesięcy. Seven Lions zagrał go po raz pierwszy w połowie sierpnia na jednym z festiwali. Tak jak artyści mają w zwyczaju, Jeff postanowił przetestować nowy numer i sprawdzić reakcję publiczności. Jakie zatem były nastroje przed i po wydaniu “Only Now”?

Pierwszy solowy utwór od półtora roku

Mając na myśli “solowy”, chodzi mi o utwór bez udziału innych producentów, a Tyler Graves z “Only Now” jest wokalistką. Cały poprzedni rok, Jeff Montalvo znany jako Seven Lions, wydawał wspólne utwory z innymi artystami, a byli to m.in. Excision, Above & Beyond czy Kill The Noise. Wszystkie te collaby spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy, jednak pojawiały się również komentarze mówiące o tym, że solowe produkcje lepiej oddają styl i charakter Seven Lions. Faktycznie, ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przez ostatnie miesiące fani niecierpliwie wyczekiwali solowych produkcji, a “Only Now” cieszyło się największym zainteresowaniem. Właśnie dlatego, Jeff postanowił wydać ten utwór w pierwszej kolejności. 

ZOBACZ WIĘCEJ

Seven Lions i Jason Ross z "Known You Before". Progressive Trance!

“Only Now” jest oryginalną mieszanką brzmień

“Only Now” reprezentuje charakterystyczny styl Seven Lions, znany już od wielu lat. Najczęściej są to dubstepowe produkcje, gdzie czasem pojawia się drop w innym gatunku. W “Only Now” pod koniec słyszymy fragment, który przypomina mi trochę muzykę Trance.

To nie pierwszy raz, kiedy Seven Lions miesza ze sobą te gatunki i to właśnie ukazuje jego fenomenem. Dubstep i Trance, to kompletnie różniące się od siebie nurty w muzyce elektronicznej i jeszcze kilka lat temu mało kto by pomyślał, że można je ze sobą łączyć. Jeff regularnie robi to w swoich festiwalowych setach.

“Only Now” to świetna produkcja, uważana przez fanów za najlepszą od dawna. Co ciekawe, utwór został udostępniony przez znany, dubstepowy kanał na YouTube “The Dub Rebellion”. Jest to nietypowe, ponieważ na tym kanale pojawiają się jedynie mocniejsze produkcje.

Seven Lions – Only Now (ft. Tyler Graves)

ZOBACZ WIĘCEJ

TOP 10 artystów Bass Music, których warto obserwować w 2020 roku

Zapowiedź nowych brzmień

Jeden z postów opublikowanych przez wytwórnię założoną przez Seven Lions – Ophelia Records wskazuje, że rok 2020 będzie bardzo ciekawy. Producent zamierza wznieść swoją muzykę na nowy, innowacyjny poziom. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na nowy materiał!

“Seven Lions postanowił wznieść swoją muzykę na nowy poziom, więc przygotujcie się na niespotykany rok Melodic Bass” – Ophelia Records o Seven Lions

O autorze

Avatar autora
ak editor