SFX Entertainment wkroczyło w kolejną fazę upadłości

1 Lut 2016

tomorrowland-sfx-news

Za każdą wielkim przedsięwzięciem stoi korporacja odpowiedzialna za jego zarządzenie. Nie inaczej jest w przypadku EDM, z którym związane są olbrzymie festiwale, sklepy, platformy streamingowe itd. Mimo, że z roku na rok elektroniczna muzyka cieszy się coraz większą popularnością, jedna z największych firm – SFX Entertainment, wkroczyła w kolejną fazę upadłości.

Dlaczego nas to powinno interesować? Głównie dlatego, że o właśnie SFX odpowiada za organizację, m.in. Tomorrowland, TomorrowWorld, Mysteryland czy Sensation. Oprócz tego, to właśnie do tej firmy należy znany serwis Beatport. Spółka ta boryka z problemami finansowymi od dłuższego czasu. W zeszłym roku podjęto próby restrukturyzacji, które w tym roku wejdą w życie, tym samym rozwiązując problem 300 mln $ długu. Oprócz tego, Robert F.X. Sillerman zrezygnował z funkcji CEO.

“Ta pewność naszych liderów jest dowodem na potencjał naszego biznesu, jak i oddania oraz profesjonalizmu ponad 600 osób, które tworzą SFX. Oczywiście, to nie jest miejsce, w który myśleliśmy, że się znajdziemy. Wraz z restrukturyzacją mamy szansę na osiągnięcie wszystkiego czym SFX jest i będzie. Chciałbym być częścią nowego SFX, jako przewodniczący. Jak najszybciej przystąpimy do wybrania nowego CEO, który poprowadzi firmę i ustanowi trendy w dynamicznie rozwijającej się kulturze, jaką jest elektroniczna muzyka.” – Robert F.X. Sillerman

Tutaj mogę wszystkich uspokoić, że SFX zapewnia, że wszystkie zaplanowane festiwale oraz imprezy odbędą się bez zakłóceń. Tak samo Beatport wydał oficjalne oświadczenie zapewniające o normalnej pracy serwisu.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.