Shapov – Przyczyny odejścia z Hard Rock Sofa, współpraca z Axwell /\ Ingrosso i plany na przyszłość

30 Wrz 2015

shapov-wywiad-axtone-artykuł

Alexander Sahpovalov aka Shapov, to pochodzący z Rosji, producent elektronicznej muzyki. Swoją karierę rozpoczął jako jeden z członków Hard Rock Sofa. Początkowo jako trio, a ostatecznie jako duet, występowali na największych festiwalach EDM. Mimo olbrzymich sukcesów, Alexander postanowił spróbować swoich sił w solowej karierze pod aliasem Shapov. Otrzymał wsparcie od wytwórni Axtone, duetu Axwell /\ Ingrosso jak i wielu innych znanych producentów. Każdy kolejny utwór udowadnia, że rosyjski producent nie marnuje czasu i korzysta ze swobody jaką daje działanie w pojedynkę. Jakiś czas temu udzielił wywiadu w którym opowiedział o tym co zawdzięcza Hard Rock Sofa, współpracy z Axwell /\ Ingrosso i planach na przyszłość.

Pytanie: Szybko i zasłużenie przykułeś uwagę słuchaczy jako solowy artysta. Jakie różnice dostrzegasz teraz, pracując samemu? Czy wymaga to od Ciebie więcej wysiłku, aby uzyskać zamierzony efekt?

Shapov: Reakcja fanów na mój nowy projekt była niesamowita, są zainteresowani nową muzyką. Nie mógłbym być szczęśliwszy. Współpracowałem z innymi producentami, więc zmiana przyszła mi dosyć łatwo, ale najbardziej doceniam swobodę tworzenia! Moje ulubione miejsce, poza byciem za deckami, to studio. Aktualnie śpię tam częściej niż w domu!

Pytanie: Jak myślisz, gdy za 20 lat będziesz patrzył wstecz na swoją karierę, to w jaki sposób będziesz wspomniał czas spędzony w Hard Rock Sofa?

Shapov: Jestem dumny z tego co osiągnęliśmy jako Hard Rock Sofa. Mieliśmy na tyle szczęścia, że zwiedziliśmy cały świat, wydaliśmy wspaniałe kawałki i graliśmy na scenach o których nawet nie marzyłem. Wiele zawdzięczam temu projektowi, więc ma on dla mnie olbrzymie znaczenie!

Pytanie: Hard Rock Sofa, to nie do końca był projekt ukierunkowany na tworzenie wielkich hitów, co sprawiło, że postanowiłeś rozpocząć solową karierę?

Shapov: Idea stawiania czoła nowym wyzwaniom zawsze była dla mnie atrakcyjna. Chcę się zmusić do produkcji większych, bardziej pokręconych i zwariowanych utworów. Czuję, że teraz mam więcej swobody, aby rozwijać swoje własne brzmienie, to dla mnie bardzo ważne.

Pytanie: Teraz jesteś znany jako Shapov, jak odnalazłeś się podczas pierwszego sezonu? Miałeś okazję występować z czołowymi artystami na wielkich imprezach. Czy to zmieniło kierunek w którym podążasz?

Shapov: Nie ma mowy! To tylko potwierdza, to co chcę osiągnąć – wznieść się na wyższy poziom!

Pytanie: Gdzie najbardziej lubisz występować i dlaczego?

Shapov: Ushuaia, to dla mnie wyjątkowe miejsce. Występ z Axwell /\ Ingrosso na koniec imprezy, gdy zaprosili mnie na scenę i zagraliśmy nasz wspólny utwór, to było coś zajebistego!

shapov-axwell-ingrosso-wywiad-1

Pytanie: Zdjęcie powyżej wygląda jakbyś mówił Axwellowi i Ingrosso co mają robić! Czy możesz opisać co widzimy na zdjęciu? Co wtedy mówiliście?

Shapov: Siedzimy przy kieliszku wina i omawiamy utwory, które zagramy na Summerburst Festival w Szwecji. To była szalona impreza, chłopaki na serio dali rade!

Pytanie: Wygląda na to, że Axwell /\ Ingrosso wzięli Cię pod swoje skrzydła, zabierają na największe imprezy. Musisz mieć dobre pomysły, czyli to co obaj cenią. Czy możesz nam zdradzić ich nawyki i to jak wygląda proces tworzenia?

Shapov: Szczerze mówiąc, to są normalni ludzie, którzy są w stałym kontakcie z muzyką, począwszy od dnia kiedy rozpoczęli karierę. Uwielbiają słuchać nowych utworów i kiedy jest się z nimi w studio, nie można im pomóc, ale można poczuć ile mają w sobie pasji i energii.

Pytanie: Twoje premiery w Axtone, “Vavilon” i “Runic”, oba posiadają charakterystyczne brzmienie i nie są przypisane do żadnego z gatunków muzycznych, ale nadal przełomowe dla aliasu Shapov. Jak powstały te utwory? Zainspirowałeś się czymś czy zbudowałeś to na podstawie wcześniej ułożonej melodii?

Shapov: Te utwory mają ponad dwa lata. Kiedy zacząłem nad nimi pracować, czerpałem inspiracje z muzyki filmowej i chciałem użyć tych dźwięków w swoich produkcjach. DJ-e jak Alesso, Axwell /\ Ingrosso od początku chętnie promowali te utwory. Cieszę się, że ci ludzie wierzą w to co robię!

Pytanie: “Rosyjska Mafia” zaczyna kreować nowe trendy w muzyce, dzięki artystom jak Arty, Ty, M.E.G. & N.E.R.A.K. i Amersy. Czy wzajemna współpraca, to celowe działanie mające na celu promowanie Rosji na scenie EDM?

Shapov: “Rosyjska Mafia” podoba mi się to! Nigdy nie umawialiśmy się, że będziemy promować Rosję. Po prostu dzielimy się prawdziwą pasją do produkcji elektronicznej muzyki i motywujemy się nawzajem do tworzenia jak najlepszych utworów!

Pytanie: Twoja EP wydana w Axtone nie była niczym szczególnym. Ukazała Twoje doświadczenie zdobyte z Hard Rock Sofa oraz brzmienia, które trochę odświeżyłeś. Jak układa Ci się współpraca z Axtone?

Shapov: Prawdę mówiąc, to był styl Hard Rock Sofa. Axtone rozumie co chcę osiągnąć jako Shapov, a kontakt z Axwellem nadaje temu sens.

Pytanie: Wreszcie, po roku ciężkiej pracy polegającej na odtwarzaniu swojej artystycznej osobowości, co dalej planujesz? Czy możemy spodziewać się jakiś collabów, projektów czy występów na które warto czekać?

Shapov: Chcę popchnąć sprawy jeszcze mocniej do przodu, tworzyć lepsze utwory i występować na większych imprezach! Jest tak wiele rzeczy o których chciałbym powiedzieć, w tym również collaby, ale niestety nie mogę jeszcze nic zdradzić.

Źródło: weraveyou.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.