Shapov wyda w tym roku nową EP! Współpraca z Axtone popłaca.

14 Lis 2016

Shapov wyda w tym roku nową EP
Jest już na scenie muzyki EDM od ponad dziesięciu lat. Zaczynał jako członek Hard Rock Sofa. Mający wiele sukcesów na koncie gdzie w roku 2015 postanowił postawić na solową karierę. Shapov to dziś bez wątpienia jeden z najbardziej obiecujących artystów w muzyce elektronicznej. Mający wsparcie Axwella, rosyjski DJ i producent może pochwalić się sporą liczbę wydań w wytwórni Axtone, jak również remiksami dla takich sław jak Afrojack, Camelphat i wielu innych. Niedawno udzielił on wywiadu, w którym opowiedział m.in. o współpracy z Axwellem, najwspanialszym momencie w karierze, a także możemy się z niego dowiedzieć, że Shapov wyda w tym roku nową EP!

Pytanie: Jak narodziło się „Belong”?

Shapov: Axwell na początku wysłał mi wokal, na który zareagowałem „WOW! To jest dobre!”. Pracowaliśmy nad tym razem i osobno w naszych studiach. Finalnie zakończyłem pracę podczas obozu pisarskiego!

Pytanie: Po przepracowaniu wielu lat, jako członek Hard Rock Sofa, jakie to uczucie osiągać sukcesy jako Shapov i to w tak krótkim czasie?

Shapov: Jestem naprawdę szczęśliwy z tego, jak to wszystko daleko zaszło! Hard Rock Sofa była i jest ważną częścią mojego życia. Ciężko było mi podjąć decyzję, aby pójść swoją ścieżką, ale to daje mi wolność w myśleniu, kiedy jestem w studiu.

Pytanie: Stałeś się znany w świecie EDM za sprawą kilku festiwalowymi numerów. Czy masz w głowie konkretny plan kiedy zaczynasz produkować nową piosenkę?

Shapov: Mój plan jest zawsze taki, żeby stworzyć możliwie najlepszy utwór! Muszę wejść na wyższy poziom!

Pytanie: Obecnie pracujesz z Axwellem i załogą Axtone. Jak opisałbyś to doświadczenie?

Shapov: Axwell to profesor, więc produkcja z nim zawsze jest cudowna, stale ma świetne pomysły. Pracuję z chłopakami z Axtone od dłuższego czasu. Naprawdę rozumieją i podzielają moją wizję, kocham współpracę z nimi!

Pytanie: Gdyby dano Ci szansę, aby współpracować z jednym artystą, z którym do tej pory nic nie wyprodukowałeś. Kogo byś wybrał?

Shapov: Bardzo chciałbym nagrać z Chrisem Martinem!

Pytanie: Jacy artyści mieli  wpływ na Twój rozwój, a następnie stali się inspiracją, jak już stałeś się DJ-em i producentem?

Shapov: Zdecydowanie The Prodigy – w moich utworach można wyraźnie usłyszeć inspirację ich twórczością!

Pytanie: Gdybyś miał wybrać jeden najbardziej wyjątkowy moment w Twojej karierze, jaki byś wybrał i dlaczego?

Shapov: Usłyszenie mojego kawałka w Szybkich i Wściekłych było cudownym doświadczeniem. To było jak sen. Mój pierwszy set na Tomorrowland był oczywiście również niesamowity!

Pytanie: Czego możemy się spodziewać od Ciebie w najbliższej przyszłości? Czy zamierzasz pracować nad następną EP lub albumem?

Shapov: Tak, zamierzam! Aktualnie pracuję nad EP, która wyjdzie pod koniec tego roku. Będzie zawierała część piosenek, którzy fani mogli już usłyszeć podczas moich ostatnich setów!

Pytanie: Co sądzisz o Indiach, jako scenie EDM? Masz jakieś plany związane trasą koncertową w tym rejonie?

Shapov: Grałem tam wcześniej i mi się podobało! Nie mam teraz konkretnych planów, ale chętnie zagrałbym tam na jakichś festiwalach, wyglądają niesamowicie!

Pytanie: Twoje aktualne Top 3 najlepszych kawałków?

Shapov: Axwell & Shapov – Belong, Matisse & Sadko – Ninjas, Shapov Vs. Meg & Nerak – Breathing Deeper

Źródło: thebangingbeats.com

Shapov | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.