Swedish House Mafia coraz bliżej wydania nowego singla!

1 Paź 2019

Od czasu powrotu Swedish House Mafii nie ustają doniesienia o wszelkich aspektach kariery słynnego trio. Trasa koncertowa, kolejne jej przystanki i rozbudowanych merch, ale ciągle brakowało jednego, jakże ważnego elementu – premiery nowych utworów. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo ukaże się pierwszy, oficjalnie wydany singiel SHM. Tym samym będziemy mogli wymienić nagrania z koncertów, na pełnej jakości zapis audio.

Nowa wskazówka związana z premierą

Pierwszą wskazówką było ukazanie się utworów “It Gets Better” i “Underneath It All” w bazie popularnej aplikacji Shazam. Kilka dni temu, pierwszy z utworów “It Gets Better” został dodany do spisu strony ASCAP (American Society of Composers, Authors and Publishers). Jest to baza, która zawiera dane na temat osób i firm zaangażowanych w produkcję i dystrybucję danego utworu. To właśnie w ASCAP ukazał się zapis dotyczący pierwszego z nich.

Oprócz Axwella, Steve’a Angello i Sebastiana Ingrosso, lista artystów zaangażowanych w produkcję zawiera również, m.in. producenta o aliasie KLAHR, którego fanom wytwórni Axtone nie trzeba przedstawiać. Warto również zwrócić uwagę na Magnusa Lidehäll oraz Richarda Zastenkera, którzy byli zaangażowani w projekt Axwell /\ Ingrosso.

To kiedy premiera “It Gets Better”?

Dokładna data premiery nowego kawałka Swedish House Mafii nie jest jeszcze znana, ale zastrzeżenie praw do utworu, a tym samym dodanie do bazy ASCAP wskazują na coraz bliższe ukazanie się singla. Zwykle oznacza to rychłe plany monetyzacji i zarabiania na utworze, a więc fani SHM powinni trzymać rękę na pulsie.

Tymczasem musimy zadowolić się nagraniem z jednego z koncertów trio, gdzie mogliśmy usłyszeć omawiany utwór.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.