Showtek i Gammer nabijają się z EDM. Prześmiewczy tekst “EDM Sucks”

26 Paź 2019

Nowa EP-ka od duetu Showtek zbliża się wielkimi krokami. Chcąc podgrzać atmosferę, bracia Janssen opublikowali nowy collab z Gammerem. Może się wydawać, że to dość niespodziewane połączenie, jednak jest jak najbardziej zgodne z zapowiedziami artystów. Bracia wspominali, że ich zamysłem jest spróbowanie nowych rytmów i nawiązanie współpracy z artystami, których nikt by się nie spodziewał. Tak też się stało, bo Showtek i Gammer stworzyli mem o nazwie “EDM Sucks”, który stawia na humor.

Pośmiejmy się z EDM

Wykorzystanie głosu AI ma prześmiewczy charakter i może kojarzyć się ze starszymi wydaniami od Knife Party. Sam utwór brzmieniem nawiązuje do 2014 roku. Wyraźnie słychać bigroomowe oraz dubstepowe leady, właśnie z tamtych lat. Całość jest pełna mocy i z pewnością sprawdzi się na wielki scenach, ale na specjalną uwagę zasługuje tekst.

“All we need is a cheesy sing along gimmick and a super generic, predictable halftime drop that every DJ wants to play” – Showtek & Gammer “EDM Sucks”

Każdy kolejny wers tekstu nawiązuje do festiwalowej mody, która panowała w 2014 roku. Nie zabrakło rymowanek, dosadnych słów, ale i pierwiastka prawdy.

“Roses are red, violets are blue, EDM sucks and so do you bitch” – Showtek & Gammer “EDM Sucks”

Warto dodać, że na YouTube są dwie wersje utworu z czego jedna jest nieco ugrzeczniona. Zawiera łagodniejsze słowa, a część z nich została usunięta. Poniżej zamieściłem wersję bez cenzury.

Showtek & Gammer “EDM Sucks” nowym memem?

Showtek i Gammer postawili na oryginalny pomysł, który naprawdę może się podobać. Pełen mocy drop, uzupełnia prześmiewczy tekst, który część osób nazywa “EDM Meme Anthem 2019”. Ta premiera z pewnością podgrzała atmosferę przed wydaniem EP-ki. Ciężko przewidzieć ile supportów zgarnie ten kawałek, bo jakby nie patrzeć – mówi on o twórczości wielu, dobrze znanych artystów. A jeśli komuś mało śmiechu, to zawsze może sprawdzić wyniki tegorocznego DJ Mag TOP 100 DJs.

Showtek & Gammer – EDM Sucks

O autorze

Avatar autora
ak editor