Sikdope ponownie w Dubstepie. Nowy utwór z Duke & Jones!

13 Sty 2020

Wygląda na to, że Dawid Kabaciński aka Sikdope na dłużej zawitał do świata dubstepowych dźwięków. Dziś ukazał się jego nowy utwór “Coming Down”, który skomponował wspólnie z duetem Duke & Jones i który to wyszedł nakładem Spinnin’ Records. Co wyszło z połączenia w sumie trójki artystów?

Oldschool z magicznym wokalem

We wstępie zaznaczyłem, że Dawid ponownie zajrzał do świata Dubstepu. Mam na myśli wydany w grudniu remix “The Violence”, który wykonał dla zespołu Asking Alexandria. Tym razem również mamy do czynienia z mocniejszymi brzmieniami, które uzupełnia magiczny wokal.

Słuchając “Coming Down” przyszły mi do głowy dwa skojarzenia. Pierwsze z nich, to tekst zaczerpnięty z piosenki Gouglou o tym samym tytule. Drugie to sama barwa wokalu, który przypomina mi rockowy styl, może nieco nawiązujący do Linkin Park. Połączenie tych elementów z nieco oldskulowymi, dubstepowymi brzmieniami sprawdziło się idealnie.

“Tak, zrobiłem Dubstep! Mój pierwszy singiel w tym roku z Duke & Jones wyjdzie w poniedziałek nakładem Spinnin’ Records” – Sikdope

Wielu z Was mogło usłyszeć o Duke & Jones za sprawą remixu, który wykonali dla Marshmello. Ich interpretacja “One Thing Right” zaliczyła na YouTube przeszło 20 milionów wyświetleń. Panowie zawitali również do wytwórni Barong Family, jak i na kanały UKF Dubstep czy też Trap City.

Współpraca Duke & Jones z Marshmello i Sikdope’m to nie przypadek. Zaglądając na profil duetu na Facebooku ujrzymy informacje, że ich karierą opiekuje się Shalizi Group. Jest to menedżment należący do Moe Shalizi, menadżera m.in. Marshmello, Jauza, Sikdope’a , a także Duke & Jones.

Osobiście mam nadzieję, że w tym roku częściej usłyszmy Dawida w tej mocniejszej odsłonie. Jego energia i zamiłowanie do rockowych brzmień idealnie pasują do dubstepowego stylu. Przed nami cały rok premier!

Zobacz również:

Sikdope x Duke & Jones – Coming Down

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.