Sikdope jako pierwszy Polak wystąpi na festiwalu Coachella!

4 Kwi 2019

Gdybyście jako producent muzyczny mogli wymarzyć sobie idealny tydzień, to zapewne byłoby to prawdziwe życie Dawida Kabacińskiego aka Sikdope. Dopiero co cieszyliśmy się z jego supportów na Ultra Music Festival 2019, gdzie Tiesto zaprezentował ich wspólny utwór, a Marshmello zagrał aż dwa kawałki Polaka. Teraz dotarła do nas kolejna, niezwykle pozytywna wiadomość!

Na fanpage’u Sikdopa pojawiła się grafika z line-upem sceny Heineken House, która jest częścią słynnego festiwalu Coachella. Dawid jest pierwszym w historii Polakiem, który wystąpi na tym prestiżowym i niezwykle popularnym wydarzeniu. Jako, że Coachella trwa dwa weekendy, Sikdopa ujrzymy w oba piątki na wspomnianej scenie Heineken House, którą wówczas przejmie wytwórnia Jauza – Bite This!

“Miło mi ogłosić, że będę pierwszym w historii, polskim DJ-em, który wystąpi na festiwalu Coachella! To był mój największy cel od kiedy produkuję muzykę i jestem niesamowicie wdzięczny za wszystko co się teraz dzieje!” – Sikdope

Czułem w kościach, że ten rok będzie przełomowy w karierze Dawida i tak też się dzieje. W najbliższy piątek ukaże się jego wspólny utwór z Tiesto o nazwie “My Whistle”, co również jest pierwszym w historii collabem Polaka z Tijsem. Jeśli dodać do tego występ na Coachelli, supporty gwiazd muzyki elektronicznej oraz menadżera Moe Shalizi, który zna się na rzeczy, to otrzymujemy przepis na gwarantowany sukces. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to nie są gdybania a fakty i możemy wszyscy razem cieszyć z osiągnięć rodaka. Od całej społeczności Essential Music – gratulacje Dawid, jesteśmy z Ciebie dumni!

Z festiwalu Coachella jest prowadzony livestream na platformie YouTube. Na ten moment nie znamy timetable, ale miejmy nadzieję, że stream obejmie występ Sikdope’a!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.