Skrillex – Kilka słów o prawdziwej mocy i narkotykach

15 Cze 2015

skrillex-billboard-wywiad-news

Wiele osób słysząc słowo Dubstep automatycznie ma przed oczami postać Sonny’ego Moore’a, szerzej znanego jako Skrillex. Jego olbrzymi wpływ na rozwój i promocję tego gatunku muzycznego jest nie do podważenia. Z czasem rozwinął w pełni skrzydła i zaangażował się w nowe projekty jak np. Jack U, gdzie wspólnie tworzą utwory z Diplo. Warto również zaznaczyć, że nie wybiera się “byle kogo” jako headlinera Ultra Music Festival.

W rankingu “Najbardziej wpływowych postaci EDM” sporządzonym przez Billboard zajął 5 miejsce. W związku z tym udzielił krótkiego wywiadu z którego warte przytoczenia są jego słowa na temat prawdziwej mocy oraz narkotyków.

“Prawdziwa moc jest subtelna. Generuje ruch poprzez inspirację ludzi, a nie zmuszanie ich do czegoś.” – Skrillex

Gdyby to wypowiedziała inna osoba, to można by to odebrać jako pusty frazes. Sonny jest jednak na tyle wyróżniającą się postacią, że nie odbiera się tego jako fałszywą skromność tylko jako zasadę według której faktycznie postępuje. Następnie odpowiedział na pytanie: “Jaki jest najgorszy trend EDM w 2015 roku?”.

“Zażywanie narkotyków. Dzieciaki robią to co robią i nie osądzam ich, ale to nigdy nie było coś dla mnie. Właśnie dlatego gram na różnych kulturowo festiwalach. Ludzie kontaktują się z muzyką w różny sposób. Uwielbiam to.” – Skrillex

Dwa dni temu na stronie pojawił się wpis o nastolatce, która zmarła po zażyciu “Molly”. Publiczność oczekuje coraz większych wrażeń podczas każdego występu i zdarza się, że muzyka jest za słabym bodźcem. Niektórzy sięgają wtedy po używki. Powstaje jednak pytanie… Czy warto ryzykować własne zdrowie?

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.