Skrillex – Pełen emocji wywiad u Annie Mac

9 maja 2015

skrillex-wywiad-bbc-radio-1-main

Słuchałem już wielu wywiadów z najróżniejszymi gwiazdami EDM. Zwykle ograniczają się one do mało zobowiązujących tematów jak nadchodzące premiery, kolejne występy czy ogólne samopoczucie. Z podobnym  nastawieniem zacząłem słuchać wywiadu ze Skrillexem u Annie Mac w BBC Radio 1. Jednak ten wywiad przybrał bardziej poważny charakter ale zacznijmy od początku.

Cała rozmowa zaczęła się od tematów podróży i miejsc w których grał Skrillex. Następnie zeszli na temat grania setów B2B. Pierwszy utworem, który zagrali na antenie był remix “Take U There” w wykonaniu Missy Elliott.

Skrillex wyznał, że jest w trasie od 10 lat i musi trochę odpocząć. Wspomniał również o wsparciu jakie uzyskał od OWSLA i Nest HQ.

“Chodzi o tę rodzinę, którą masz wokół siebie” – Skrillex

Ciekawy był temat synestezji, czyli mieszania się zmysłów. Może to skutkować odbieraniem dźwięku np. jako kolory. Sonny stwierdził, że “Take U There” kojarzy mu się się z jednym kolorem – żółtym.

Wywiad przybrał nieoczekiwany obrót kiedy Skrillex wyznał, że miesiąc temu zmarła jego matka. Nigdy nie mówił o tym publicznie i był to pierwszy raz kiedy o tym wspomniał. To co było pozytywne, to że trzyma się całkiem nieźle i mimo poruszającego zdarzenia zachował pozytywne myślenie.

“Bardzo doceniam teraz życie, wiesz?” – Skrillex

Na zakończenie wspomniał o nadchodzących kolaboracjach z OG Maco, Keith Ape i A$AP Ferg. Inspiracje czerpał z produkcji od Wiwek i Boaz. Cały wywiad możecie przesłuchać TUTAJ (od 1:32:00).

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.